Hiszpańska telewizja i YouTube dla wyborców

Radiotelevisión Española i YouTube zaprosiły hiszpańskich obywateli do zadawania pytań kandydatom startujących w nadchodzących wyborach powszechnych w 2008 r. Obie firmy utworzyły kanał RTVE YouTube Spanish Elections ’08 (www.youtube.es/elecciones08), na którym można było umieszczać pytania do kandydatów w formacie wideo. Wybrane pytania zostaną zadane kandydatom podczas kilku spotkań nadawanych w telewizji TVE.
Nagrania wideo można było składać od 23 stycznia, zaś od 14 lutego społeczność YouTube będzie wybierała pytania, które zostaną przedstawione RTVE do ostatecznej selekcji. Ponadto, Hiszpanie mogą odwiedzić podstronę YouTube poświęconą wyborom i wejść w interaktywny kontakt z kilkoma hiszpańskimi partiami politycznymi. Twórcy kampanii wyborczych umieszczą na stronach YouTube szereg nagrań wideo zachęcających do żywego dialogu.

RTVE będzie promowało platformę w ramach oficjalnej strony internetowej (www.rtve.es/pregunta) oraz na kanale TVE, Radio Nacional oraz Canal Internacional TVE.

„YouTube wspiera interaktywny dialog, który jest podstawowym elementem wartości wyznawanych przez nasz serwis oraz ma kluczowe znaczenie we współczesnej demokracji” – powiedziała Maria Ferreras, menedżer ds. partnerów strategicznych w YouTube. „Każdy może umieścić na YouTube pytanie w formacie wideo, kontaktując się tym samym bezpośrednio z przyszłym prezydentem Hiszpanii”.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry