Hosting połączony z CMS

Opublikowano: 22 lipca 2005. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Ruszyła nowa marka usług hostingowych Vbiz.pl. W Vbiz.pl klient otrzymuje poza miejscem na swoją stronę WWW system do zarządzania jej treścią – Future CMS.

Kampanii promującej nową markę przewodzi hasło 'Wypowiadamy wojnę pustemu hostingowi'. Jego rozwinięcie stanowi Manifest Vbiz.pl opublikowany na stronie internetowej firmy. Głosi on, że większość polskich firm oraz internautów po wykupieniu miejsca na komercyjnym serwerze nie wykorzystuje jego możliwości, zaniedbując swoje strony internetowe. Zdaniem założycieli firmy – nadszedł czas by to zmienić i sięgnąć po rozwiązania aktywnie wspierające rozwój firm w Internecie.

Inicjatywa zrodziła się w wyniku prywatnych doświadczeń dwojga dziennikarzy komputerowych: Pawła Gruszeckiego i Michała Stępnia. Obaj od lat poruszają w swoich publikacjach tematykę kont WWW, przyglądając się branży usług hostingowych.

Na początek Vbiz.pl udostępnił bezpłatnie w każdym planie hostingowym system Future CMS, aplikacje służące do zarządzania treścią serwisów internetowych.

– 'Część firm zatrudnia webmasterów, którzy dbają o regularne aktualizacje lub tworzą na zlecenie system CMS. To jednak kosztuje.' – mówi Paweł Gruszecki, współpomysłodawca projektu – 'Inne zaniedbują swój serwis internetowy, nie wiedząc jak się za niego zabrać. Postanowiliśmy to zmienić. Dlaczego pracownicy biurowi nie mogą własnoręcznie i bez pośredników dbać o swój serwis? Naszym zdaniem takie rozwiązania powinny być w hostingu w standardzie. Co ważne, Future CMS to system naprawdę potężny, o wysokiej konfigurowalności.'

'Chcemy zerwać z wizerunkiem hostingu jako usługi wymagającej szczególnej wiedzy ze strony klienta.' – mówi Michał Stępień, drugi z pomysłodawców projektu – 'Oddajemy w ręce naszych użytkowników profesjonalne narzędzia, dbając jednocześnie o ich prostotę obsługi. Pomoc techniczna i przyjazna dokumentacja mają pomóc w tym, aby każda osoba lub firma mogła dzięki Vbiz.pl bez problemu decydować o swojej obecności w Internecie.'

Przedstawiciele Vbiz.pl zapewniają, że obecnie priorytetem będzie dla nich dalsze rozwijanie Future CMS oraz wprowadzenie do oferty nowego typu oprogramowania zintegrowanego z hostingiem, nad którym prace już trwają.

http://www.vbiz.pl

Sylwester KozakHosting połączony z CMS

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.