HP drukarki łączy z komputerem

Hawlett-Packard już wkrótce może przeprowadzić dużą zmianę organizacyjną. Spółka planuje połączyć dział komputerów osobistych z działem drukarek i skanerów.

HP drukarki łączy z komputerem 1HP nie komentuje prasowych doniesień. Źródła zbliżone do firmy mówią jednak, że spółka planuje ogłosić niebawem projekt połączenia dwóch kluczowych dla siebie działów – komputerów osobistych (PSG – Personal Systems Group) oraz drukarek i skanerów (IPG – Imaging and Printing Group). Na czele stworzonego działu miałby docelowo stanąć Todd Bradley, który dotychczas pełnił funkcję szefa działu PSG. Źródła informujące o całej sprawie nie wyjaśniają, co w takiej sytuacji stałoby się z Vyomesgem Hoshim, który szefuje IPG.

Oba działy Hawlett-Pacrad w ubiegłym roku wypracowały sprzedaż na poziomie 65 mld dolarów, przynosząc koncernowi połowę całkowitego zysku – 6,3 mld dolarów.

Celem zmiany organizacyjnej w firmie HP ma być przede wszystkim ułatwienie konsumentom nabywania komputerów osobistych i drukarek w pakiecie. Jednocześnie, firma mogłaby zaproponować różnym odbiorcom – prywatnym i instytucjonalnym, ujednoliconą, lepszą ofertę urządzeń komputerowych.

Nie bez znaczenia jest to, że zabieg połączenia działów PSG oraz IPG przyniesie koncernowi HP realne oszczędności, które mogłyby zostać przeznaczone w przyszłości na badania i rozwój firmy.

Dla koncernu Hawlett-Packard połączenie dwóch kluczowych działów przyniesie radykalne uproszczenie struktury przedsiębiorstwa i stanie się pierwszym krokiem do dalszej dewaluacji znaczenia komputerów osobistych, na rzecz smartfonów i tabletów oraz rozwiązań korporacyjnych .To już kolejna zmiana w działalności HP.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry