HP i Veracomp rozszerzyły umowę o współpracy

Firmy HP i Veracomp podpisały porozumienie rozszerzające zakres współpracy na rynku polskim. W jego wyniku Veracomp włączy do oferty wszystkie rozwiązania HP z serii OpenView. Dotychczasowa umowa między firmami obejmowała serwery i systemy pamięci masowej HP.
Dla Veracomp rozszerzenie współpracy z HP oznacza wejście na nowy segment rynku – dystrybucji systemów do zarządzania infrastrukturą IT (aplikacjami, serwerami i sieciami komputerowymi). Do tej pory Veracomp oferował sprzęt do budowy sieci komputerowych i systemów ochrony danych wraz z oprogramowaniem dedykowanym do realizacji konkretnych funkcji sieciowych. Rozwiązania HP OpenView stanowią dopełnienie i uzupełnienie tej oferty. Teraz, oprócz dostaw elementów do budowy kompletnej infrastruktury IT dla firm, Veracomp zaproponuje oprogramowanie pozwalające zarządzać całym systemem.

“Rozszerzenie współpracy z HP jest kolejnym etapem w realizacji naszej strategii budowania kompleksowej oferty w zakresie sieci, bezpieczeństwa, pamięci masowych i serwerów,”- powiedział Mirosław Chełmecki, dyrektor działu pamięci masowych i serwerów Veracomp SA.

Veracomp adresuje nową ofertę do integratorów systemów w Polsce. HP chce za pośrednictwem dystrybutora zbudować kanał sprzedaży integratorów systemów specjalizujących się w projektach bazujących na systemach z rodziny HP OpenView.

Dla integratorów systemów, którzy przystąpią do programu oznacza to szereg korzyści. Pierwszą jest możliwość zaopatrzenia się u jednego dystrybutora w komplet rozwiązań do budowy i zarządzania infrastrukturą IT. Drugą – wykorzystanie potencjału nowego, rozwijającego się segmentu rynku, jako źródła przychodów i generatora zysków.

Aby wejść na rynek systemów zarządzania infrastrukturą IT, integratorzy systemów muszą zbudować kompetencje w tym zakresie biorąc udział w certyfikowanych kursach organizowanych przez centrum edukacyjne HP lub korzystając z programów szkoleń w Veracomp. Ponadto, integratorzy będą na bieżąco otrzymywać wsparcie handlowe i techniczne zarówno od HP, jak i Veracomp.

Według analityków branżowych rynek systemów zarządzania infrastrukturą IT należy obecnie do najbardziej przyszłościowych. IDC umieszcza systemy ITIL (Information Technology Infrastructure Library) wśród 10 kluczowych trendów rynku oprogramowania w 2006 roku. Gartner pokazuje, że wdrożenie usług ITIL może zredukować całkowity koszt instalacji i utrzymania narzędzi informatycznych w firmie (Total Cost of Ownership) o ok. 48 procent (źródło: ITIL Survival).

Veracomp rozpoczął współpracę z HP w lutym 2003 roku. Początkowo firma zajmowała się dystrybucją systemów pamięci masowych i serwerów 32-bitowych. W październiku firmy rozszerzyły współpracę o dystrybucję serwerów 64-bit.

www.veracomp.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top