HP ponownie na rynku talbetów – tym razem z Windowsem 8

Opublikowano: 14 maja 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Firma Hewlett-Packard ogłosiła zamiar powrotu na rynek tabletów. Pomóc ma system Windows 8. Czy będzie skuteczniej niż w przypadku spektakularnej porażki TouchPada?

HP zdecydowała się na tworzenie tabletów działających w oparciu o system Windows 8. To duża, choć spodziewana zmiana. Firma wcześniej próbowała przekonać klientów do systemu webOS, ale udostępniony w lipcu ubiegłego roku tablet TouchPad został wycofany z rynku zaledwie po sześciu tygodniach. Nie pomogła nawet obniżka cen do 99 dolarów.

Kilka tygodni temu do internetu wyciekły informacje na temat tabletu o nazwie Slate 8. Ma być on cieńszy od nowego iPada oraz ważyć zaledwie 0,68 kg. Urządzenie z ekranem o przekątnej 10,1 cala ma pozwalać na pracę od 8 do 10 godzin bez ładowania. Poniżej zdjęcie, które przedstawiać może nadchodzący tablet HP.

HP ponownie na rynku talbetów – tym razem z Windowsem 8 1

źródło: BangkokPost, VentureBeat

Dawid ZarazińskiHP ponownie na rynku talbetów – tym razem z Windowsem 8

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.