I Ty zostań Olimpijczykiem!

Trwają Igrzyska Olimpijskie, korzystając z tej sportowej okazji, przybliżamy cztery aplikacje, dzięki którym, można monitorować własne wyniki i być własnym trenerem.

Trwa wielkie święto sportu – Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Korzystając z tej sportowej okazji, w tym tygodniu przybliżymy cztery aplikacje, dla tych, którzy lubią pobiegać, pojeździć na rowerze, potrenować na siłowni lub uprawiają inną dyscyplinę sportową i chcą monitorować swoje rezultaty.

Endomondo

Jedna z najpopularniejszych aplikacji do rejestracji statystyk związanych z aktywnością fizyczną. Na liście obsługiwanych dyscyplin znajdują się takie jak bieganie, jazda na rowerze, kolarstwo górskie, a nawet nartorolki kitesurfing czy… wchodzenie po schodach.

Aplikacja rejestruje czas, prędkość i kalorie spalone w trakcie uprawiania sportu. Jeśli uruchomimy GPS, otrzymamy również informację w postaci mapy z naniesioną na nią przebytą trasą. Z Endomondo możemy zsynchronizować mierniki tętna Polar Wearlink + Bluetooth oraz Zephyr. Wszystkie zebrane informacje synchronizowane są z witryną Endomondo.com, na której możemy je później przejrzeć i jeśli mamy ochotę pochwalić się swoimi osiągnięciami na Facebooku i Twitterze. Aplikacja dostępna jest dla telefonów z systemami iOS, Android, BlackBerry, Symbian, a nawet na zwykłe telefony w postaci aplikacji Java.

I Ty zostań Olimpijczykiem! 1

W wersji podstawowej Endomondo dostępne jest bezpłatnie, z możliwością wykupienia wersji Pro dającej dostęp do wykresów, treningów interwałowych i bardziej rozbudowanego systemu oszczędzania energii.

Witryna: Endomondo.com 

Nike+

Aplikacja nastawiona typowo na bieganie, początkowo znana głównie użytkownikom urządzeń z jabłkiem w logo. Nike+ wykorzystuje GPS i akcelerometr do pomiaru tempa, odległości i trasy. Użytkownik otrzymuje również informacje głosowe o swoich aktualnych wynikach. Jeśli w trakcie naszej aktywności mieliśmy towarzystwo, możemy dodać informacje o towarzyszach do wyników i współdzielić je między sobą.

I Ty zostań Olimpijczykiem! 2

Wyniki możemy przeglądać i porównywać z poprzednimi na wykresach. Również tutaj wyniki synchronizowane są z internetem, a dokładniej z witryną nikeplus.com. Nike+ to nie tylko aplikacja dla iOS i Android, do pomiarów można wykorzystać iPoda Nano, Nike+ SportWatch i szereg innych urządzeń. Aplikacja jest całkowicie bezpłatna.

Witryna: Nikeplus.nike.com 

MiCoach

Odpowiedź firmy Adidas na Nike+. MiCoach to szereg urządzeń i aplikacji służących do pomiaru naszych wyczynów sportowych. W skład systemu wchodzą m.in. aplikacje dla iOS, Android, BlackBerry i Symbian, mierniki tętna i tempa oraz moduły do zainstalowania w kompatybilnych butach mierzące tempo, przyspieszenie i odległość.

I Ty zostań Olimpijczykiem! 3

Sama aplikacja oferuje typowy dla tego typu aplikacji zakres funkcji. Mierzone są tempo, dystans, spalone kalorie oraz za pomocą GPS dokładne informacje o przebytej trasie. Dane synchronizowane są z witryną MiCoach.com, na której możemy przeglądać i dzielić się swoimi wynikami. Całkowicie bezpłatna aplikacja oferuje szereg wstępnie przygotowanych treningów.

Witryna: miCoach.com

JeFit

W przeciwieństwie do poprzednich aplikacji, JeFit nie służy do pomiaru wyników dyscyplin sportowych uprawianych na dworze. JeFit to aplikacja dla tych, którzy lubią poprzerzucać trochę „żelastwa” na siłowni.

W JeFit mamy dostęp do rozbudowanej bazy ćwiczeń (z podziałem na poszczególne partie ciała) wraz z opisem i animacją ilustrującą ich prawidłowe wykonywanie. W trakcie treningu w aplikacji zapisujemy informację o ilości powtórzeń, serii i wykorzystanego w danym ćwiczeniu ciężaru. Następnie wszystko synchronizowane jest z witryną JeFit.com, gdzie możemy przyjrzeć się bliżej swoim osiągnięciom na wykresach i porównać je z poprzednimi treningami.

I Ty zostań Olimpijczykiem! 4

Oprócz tego aplikacja umożliwia śledzenie pomiarów naszego ciała, wagi, obwodów ramion, klatki piersiowej itd. Standardowa wersja aplikacji dostępna jest bezpłatnie. W wersji płatnej , kosztującej kilkanaście złotych, użytkownikowi przestają być wyświetlane reklamy, a gdy dodawane są nowe funkcje, pojawiają się one najpierw w wersji Pro. JeFit dostępny jest dla platformy iOS oraz Android.

Witryna: jefit.com

Uprawiacie sporty, korzystacie z wymienionych aplikacji, a może używacie innych? Opowiedzcie nam o tym w komentarzach!

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry