ICANN: baza znaków towarowych ruszy w październiku

ICANN planuje uruchomienie bazy znaków towarowych, tzw. Trademark Clearinghouse, w październiku tego roku.

ICANN: baza znaków towarowych ruszy w październiku 1Z dokumentów opublikowanych pod ostatnim spotkaniu zarządu ICANN wynika, że Korporacja chce by w październiku działalność rozpoczęła baza znaków towarowych. Pomysł stworzenia Trademark Clearinghouse zatwierdzono w marcu ubiegłego roku podczas 37. spotkania ICANN w Kenii.

Trademark Clearinghouse będzie centralną bazą informacji na temat znaków towarowych. Podłączyć będą mogli się pod nią operatorzy nowych domenowych końcówek. Kiedy internauta będzie chciał zarejestrować domenę w nowej gTLD, która odpowiada znakowi umieszczonymi w bazie, zostanie ostrzeżony, że może dopuścić się cybersquattingu.

Dziewięć firm wyraziło zainteresowanie poprowadzeniem Trademark Clearinghouse. Będzie to usługa płata, można więc liczyć na całkiem przyjemny zarobek. ICANN dokonać ma wyboru operatora w lutym. W marcu zakończone mają zostać rozmowy pomiędzy prawnikami, przedstawicielami rejestrów oraz firm rejestrujących. Uruchomienie systemu planowane jest na październik, a zainteresowane firmy będą mogły zgłosić swoje znaki towarowe przez trzy miesiące zanim, na początku 2013 roku, w internecie pojawią się nowe domeny.

 

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry