ICANN otwiera platformę aplikacyjną

Po kilku tygodniach kontrowersyjnego zawieszenia, ICANN ponownie uruchomiła platformę aplikacyjną. Korporacja poinformowała również o ilości wniosków dotyczących zwrotów kosztów poniesionych przez podmioty aplikujące o nowe domeny.ICANN otwiera platformę aplikacyjną 1

ICANN otwiera platformę aplikacyjną 2ICANN wystosowała komunikat o ponownym otwarciu platformy aplikacyjnej (TLD Application System, TAS). Podmioty zainteresowane prowadzeniem własnego rejestru mają czas do 30 maja na sfinalizowanie aplikacji. Wkrótce ogłoszona ma zostać data Wielkiego Ogłoszenia, kiedy to ICANN poinformuje kto i o jakie końcówki się ubiega. Wydarzenie odbyć ma się jeszcze przed spotkaniem w Pradze.

Korporacja przeprowadziła również sesję pytań i odpowiedzi na Twitterze. Pojawiło się tam m.in. pytanie o ilość podmiotów, które ze względu na problemy techniczne zdecydowały się wystąpić o zwrot poniesionych kosztów. Do wczoraj ICANN odebrała dwa wnioski o pełną refundację, jedną o zwrot 185 tys. dolarów i jedną o zwrot 5 tys. dolarów.

Pozostaje nam trzymać kciuki by od tej pory wszystko będzie odbywać się już bez żadnych trudności.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry