ICANN: rocznie obsłużymy do tysiąca aplikacji o nowe domeny

Wczoraj pisaliśmy na temat posiedzenia zarządu ICANN, na którym ogłoszono, że kolejne duże spotkanie Korporacji odbędzie się w marcu w San Francisco. Ale to nie jedyna ciekawa informacja. ICANN przekonuje bowiem, że jest w stanie zapewnić powstanie do tysiąca nowych domen rocznie bez problemów technicznych w systemie nazw.

ICANN informuje, że jego „zespół opracował model maksymalnego poziomu aplikacji, który może zostać przeprowadzony w najbliższych latach”. Przewiduje on bezpieczny poziom tysiąca aplikacji rocznie. To duży skok w porównaniu do pojawiających się wcześniej sugestii, jakoby Korporacja szacowała swoje możliwości na 300 rozszerzeń rocznie.

ICANN: rocznie obsłużymy do tysiąca aplikacji o nowe domeny 1Część podmiotów związanych z ICANN, w tym Governmental Advisory Committee (GAC), zwróciło się z apelem o ograniczenie liczby przyjmowanych aplikacji, kiedy już system zostanie otwarty. Apel ten wiąże się raczej z obawami dotyczącymi kontrowersyjnych końcówek (np. związanych z ideologiami) i skutkami politycznymi, niż z technicznymi problemami.

Co jeśli w pierwszym roku funkcjonowania nowych rozszerzeń pojawi się więcej niż tysiąc aplikacji? ICANN chce zastosować mechanizm nadawania priorytetów. Decydująca nie będzie jednak data zgłoszenia. Szczegóły tego zagadnienia mają zostać przedstawione w  czwartej wersji przewodnika dla podmiotów zainteresowanych nowymi domenowymi rozszerzeniami. Ma on pojawić się jeszcze przed grudniowym spotkaniem Korporacji w Kolumbii.

Źródło: ICANN, DomainNameWire

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry