ifirma.pl: jako jedyni oferujemy darmową weryfikację dokumentów [wywiad]

W ramach kolejnego wywiadu przedstawiamy projekt ifirma.pl. Z Hanną Liczner, kierownikiem biura obsługi klienta, rozmawiamy o przyczynach wyboru księgowości online, wyróżnikach i o potrzebie rozbudowy takich systemów.

Dlaczego ludzie wybierają księgowość online?

[pullquote type=”right”]ifirma.pl jest gotowa do współpracy z 17 platformami e-commerce, w tym z Allegro[/pullquote]Bo to bardzo wygodne. Cały biznes masz w kieszeni, nieważne gdzie jesteś. W każdej chwili możesz wystawić fakturę, przejrzeć magazyn albo za pomocą CRM przygotować specjalną ofertę dla klienta, z którym właśnie się spotkałeś. Jeśli chcesz, to wystawioną fakturę wydrukujemy i wyślemy za ciebie pocztą. Jeśli jesteś programistą, to rozliczymy cię z App Store i Google Play. Prowadzisz sklep internetowy? ifirma.pl jest gotowa do współpracy z 17 platformami e-commerce, w tym z Allegro. 
Nie musisz mieć przy sobie zawsze stosu dokumentów i nie jesteś przywiązany do biurka.
A jeśli nie masz czasu ani ochoty na samodzielne prowadzenie księgowości, to możesz skorzystać z naszego biura rachunkowego. Posiadamy licencję, ubezpieczenie OC i reprezentujemy cię przed ZUS i urzędem skarbowym. Dokumenty dostarczasz nam jak chcesz – przez Dropboxa, pocztą, kurierem lub osobiście. O nic się nie martwisz. Udostępniamy aplikację na Androida, iPhona, także na Kindle, Windows Phone oraz BlackBerry.

Zrzut ekranu 2014-04-15 o 07.05.31

Jak wygląda rynek w Polsce – czy macie szacunki?

Liczba małych firm w Polsce w ostatnim czasie wzrosła – pod koniec 2013 w Polsce było ich 1,5 mln. Pomogliśmy zarejestrować 150 tys. z nich, a nasza akcja wspierania przedsiębiorczości jest objęta patronatem Ministra Gospodarki. Staramy się wspierać kobiecy biznes, bo, jak się okazuje, co trzeciej firmie w Polsce szefują panie.

Od 2001 roku na rynku powstało sporo firm-kopii, które tak jak my zajmują się księgowością internetową. Konkurencja lubi wielkie liczby i chwali się sporą liczbą użytkowników, jednak prawdą jest, że przychody ifirma.pl są dwukrotnie większe, niż suma przychodów wszystkich firm oferujących usługi księgowości internetowej na polskim rynku.

Produkty związane z księgowością online są dość podobne – czym można się wyróżniać na rynku?

[pullquote type=”right”]W ifirma.pl mamy klientów, którzy są z nami od samego początku. [/pullquote]Są podobne, ale nie są takie same. W jednych serwisach brakuje supportu, w drugich mogą się rozliczać jedynie „vatowcy” i tak dalej. Działamy na rynku e-księgowości od ponad 12 lat i gdy inni pracują nad podstawami, my możemy wprowadzać kolejne funkcjonalności. Ważne jest podejście do klienta. Staramy się traktować klientów po partnersku, czyli tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani. W naszym regulaminie nie ma żadnych gwiazdek i ukrytych kosztów. Jeśli obiecujemy, że coś jest bezpłatne, to jest bezpłatne. Jeśli mówimy, że kosztuje 45 zł, to właśnie tyle kosztuje. Nasze ceny są takie same od 2001 roku. Jako jedyni oferujemy darmową weryfikację dokumentacji prowadzonej przez klientów. Staramy się być z klientami w ciągłym kontakcie i wdrażać potrzebne funkcje. W pokoju naszych programistów wisi zresztą kartka, z cytatem Paula Grahama: „Make something people want”.

W ifirma.pl mamy klientów, którzy są z nami od samego początku. Ostatnio jeden z nich wysłał nam e-maila, w którym napisał, że prowadzenie firmy z nami jest tak przyjemne, jak piosenka Arethy Franklin – Respect. To było naprawdę miłe!

Czy bardziej rozbudowane usługi (np. o magazyn, CRM, transport czy kadry) mają szansę zadziałać w takim modelu?

Jasne, bo w ifirma.pl już działają i mają się dobrze. Warto dodać, że magazyn i CRM są u nas darmowe, tak samo jak program do faktur. Dodatkowo nasi klienci mogą korzystać z usług kurierskich i windykacyjnych.

To prawda, że polskie prawo podatkowe nie jest takie proste, jak na przykład w Anglii, dlatego sporo przedsiębiorców decyduje się na zlecenie prowadzenia księgowości biurom rachunkowym. Staramy się więc ułatwić im prowadzenie biznesu tak bardzo, jak tylko się da, zapewniając kompleksowość usług: od wsparcia w księgowości po przydatne narzędzia do prowadzenia firmy.

Dziękuję za rozmowę i życzę dalszych sukcesów!

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry