IG.com sprzedana za miliony

Opublikowano: 12 września 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Brytyjska firma finansowa, IG Group, kupiła w marcu domenę IG.com, która wcześniej była wykorzystywana przez brazylijską wyszukiwarkę. Do tej pory nie znaliśmy wartości transakcji. Teraz wiemy, że firma zapłaciła za nią ok. 3 mln funtów.

IGCena zakupu domeny IG.com nie była do tej pory ujawniana. W najnowszym raporcie finansowym znaleźć można jednak taką informację – firma zapłaciła 4 mln funtów. W ramach tej kwoty kupiono jednak nie tylko IG.com, ale także IG.co.uk oraz IG.de.

Sprzedaży pośredniczyli Marcus Kocak i Tessa Holcomb z firmy Igloo.com. Według DNJournal za samą domenę IG.com nabywca zapłacił ok. 3 mln funtów (4,7 mln dolarów, ok. 15,2 mln zł), co i tak stanowi bardzo ciekawą sumę oraz daje pierwsze miejsce w zestawieniu najważniejszych transakcji tego roku.

Warto przy tym dodać, że firma zależna, IG Group Holdings, aplikuje w programie nowych domen o szereg końcówek. Są wśród nich .spreadbetting, .forex, .cfd, .trading, .nadex, .markets, i .broker.

aznews.plIG.com sprzedana za miliony

Podziel się!

O autorze

aznews.pl

Serwis AZnews.pl przedstawia najważniejsze informacje z branży domenowej. Znaleźć tam można bieżące informacje, raporty i zestawienia sprzedaży.