III edycja raportu Podróże Internautów

Już trzeci rok z rzędu Travelplanet.pl przygotowało unikalny w Polsce raport ‘Podróże internautów’, w którym znalazły się preferencje ponad 15000 internautów kupujących wycieczki w sieci.

Raport zawiera kilkanaście różnych kategorii, od wybieranego kraju i miejsca urlopowego, po okresy wypoczynku i rodzaje płatności. Podobnie jak w poprzednich raportach zauważyć można znaczne zmiany i wiele nowości w preferencjach urlopowych internautów.

Najwięcej rezerwacji nadal dokonują internauci z Warszawy (24%), a ciekawostką jest wysokie miejsce Trójmiasta (ponad 5%). Większość rezerwacji wycieczek dotyczyła przelotów samolotem (82,5%), gdyż internauci z własnym transportem rzadziej korzystają z usług biur podróży.

W roku 2004, podobnie jak w roku 2003, hitem wyjazdów pozostaje Egipt (26,3%), natomiast w czołówce z krajów arabskich jest jeszcze Turcja i Tunezja. Tak duża popularność tych kierunków wynika z bardzo niskich cen wycieczek, co jest pochodną silnej złotówki i niskiego kursu dolara. Nowością w roku 2004 był wzrost zainteresowania wypoczynku na Wyspach Kanaryjskich. Internauci wybierali nie tylko znaną Gran Canarię i Teneryfę, ale także pozostałe wyspy – Fuertaventurę i Lanzarotte.

Większość z nas (60%) udaje się na urlop z osobę towarzyszącą. Bardzo dużym zaskoczeniem jest zwiększająca się liczba osób wyjeżdżających na urlop w pojedynkę. Tego typu rezerwacje stanowią niemal 10% wszystkich. Czyżby samotność coraz bardziej dotykała internautów?

Podczas wypoczynku wybieramy najczęściej hotele 3 i 4 gwiazdkowe, najchętniej z dwoma posiłkami (ponad 50%).

Tradycyjnie najczęściej dokonujemy zapłaty przelewem, co wiąże się z wysoką średnią kwotą rezerwacji, która w roku 2004 wyniosła 4624zł.

Internet ze względu na szybkość przesyłu informacji jest idealny dla oferty last minute, stąd blisko 40% wycieczek kupowanych jest podczas trzech letnich miesięcy.

http://www.travelplanet.pl

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry