Ile słów w „Romeo i Julii”?

Opublikowano: 11 kwietnia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Wyszukiwarka Wolfram|Alpha pozwala na przeanalizowanie dzieł Szekspira i innych znanych utworów literackich. Można sprawdzić m.in. jakie jest najdłuższe słowo użyte przez autora „Makbeta”.

Przez setki lat uczeni ostrożnie badali sztuki Szekspira, wnikliwie studiowali język każdego aktu i sceny, zauważają słusznie twórcy Wolfram|Alpha. Teraz ma być to o wiele prostsze – choć równie inspirujące.

Poza podstawowymi informacjami na temat „Moby Dicka” czy „Wielkich nadziei” (ilość rozdziałów, bohaterowie itp.), Wolfram|Alpha dostarcza wielu interesujących szczegółów. Można m.in. sprawdzić najczęściej pisane z dużej litery słowa w „Romeo i Julii”.

Ile słów w „Romeo i Julii”? 1

Bardziej przydatne wydają się jednak inne informacje.

Ile słów w „Romeo i Julii”? 2

Ile słów w „Romeo i Julii”? 3

Wielbiciele klasyki literatury otrzymali doskonałe narzędzie analizy ulubionych dzieł, porównywania ich. Miejmy nadzieję, że pozwoli odkrywać ich piękno i będzie zachętą po sięgnięcie do oryginału.

za: blog.wolframalpha, TNW

Dawid ZarazińskiIle słów w „Romeo i Julii”?

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.