Image Games pozyskało środki na realizację pierwszej produkcji

Image Games,  spółka będąca wspólnym przedsięwzięciem notowanych na New Connect Movie Games oraz Platige Image, poinformowała o pozyskaniu środków na realizację pierwszej gry studia o roboczym tytule Rookie. Emisja została zrealizowana w ramach subskrypcji prywatnej, a popyt zadeklarowany ze strony inwestorów przekroczył liczbę oferowanych akcji. Współproducentem gry jest wielokrotnie nagradzane studio developerskie Anshar Studios z Katowic, specjalizującym się w grach typu role-playing. Będzie to gra klasy AA z gatunku RPG.

Obecnie zamykamy etap prac koncepcyjnych nad grą. Wkrótce rozpocznie się faza preprodukcyjna, która potrwa do marca. Cieszy nas tempo prac, a jednocześnie jest nam niezwykle miło, że nasi odbiorcy dostrzegają, jak rzadkim połączeniem talentów i doświadczeń jest projekt Image Games, realizowany przez osoby ze studiów Movie Games, Platige Image iAnshar Studios. Bardzo dobrym znakiem jest dla nas, że zainteresowanie ofertą przekroczyło liczbę emitowanych akcji, a sama emisja przebiegła bardzo szybko – powiedział Piotr Gnyp, pomysłodawca i członek zarządu Image Games oraz CMO Movie Games.

Image Games pozyskało środki na realizację pierwszej produkcji 1
Piotr Gnyp, pomysłodawca i członek zarządu Image Games oraz CMO Movie Games

Anshar Studios to developer gier realizujący zarówno własne produkcje, jak i współpracujący przy jednych z wysoce cenionych produkcji zewnętrznych. Zespół uczestniczył w pracach nad tak znanymi tytułami jak Observer: System Redux (Bloober Team), Divinity: Original Sin 2 (Larian Studios) czy Dead by Daylight (Behaviour Interactive).

Jednym z założycieli Image Games jest Movie Games, wydawca tegorocznych przebojów Gas Station Simulator oraz Lust from Beyond. Platige Image to jedno z wiodących na świecie studiów realizujących cinematiki do gier wideo, w tym Call of Duty: Warzone, sagi Total War oraz Resident Evil: Village.

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top