IMAP i nowy system poczty przez WWW w home.pl

Nowoczesna i efektywna poczta elektroniczna jest dziś podstawowym narzędziem pracy, którym posługują się małe i średnie firmy. home.pl dostosował swoją platformę poczty e-mailowej do oczekiwań klientów, wprowadzając wiele rozwiązań wspierających i ułatwiających codzienną pracę z elektronicznymi wiadomościami.

Ważną nowością, z której skorzystają wszyscy obecni i przyszli klienci firmy, jest wprowadzenie protokołu IMAP – następcy POP3. Nowa technologia pozwala na zarządzanie wieloma folderami pocztowymi, a także pobieranie oraz operowanie na listach znajdujących się na zdalnym serwerze. Protokół IMAP zapewnia optymalną kontrolę nad gromadzoną pocztą, pozwala na precyzyjne zarządzanie wiadomościami, a także ułatwia korzystanie z jednej skrzynki pocztowej na wielu urządzeniach. Dzięki protokołowi IMAP możliwa staje się synchronizacja działań związanych z naszą pocztą pomiędzy różnymi stanowiskami pracy: w biurze, w domu czy na telefonie komórkowym.

home.pl udostępni także wkrótce usługę push e-mail, która pozwala na natychmiastowe przesyłanie wiadomości elektronicznej na telefon komórkowy, podobnie jak ma to miejsce w wypadku popularnych SMS-ów. Z oferty skorzystają posiadacze smartfonów pracujących pod kontrolą popularnych systemów operacyjnych takich jak Android, iPhone OS, Symbian czy Windows Mobile.

Poczta elektroniczna wykorzystująca technologię IMAP daje o wiele większe możliwości osobom, dla których e-mail jest codziennym narzędziem pracy. Osoby korzystające z protokołu IMAP mają stały dostęp do aktualnej poczty, widzą status listu i mogą zarządzać folderami gromadzącymi e-maile z dowolnego urządzenia. To nowoczesne narzędzie biznesowe, pozwalające na korzystanie z poczty w sposób efektywny. Teraz jest ono dostępne dla wszystkich klientów home.pl. – mówi Grzegorz Barcicki, dyrektor Działu IT w home.pl.

Nowością w ofercie poczty biznesowej home.pl jest także odświeżony system poczty przez WWW, czyli aplikacja do zarządzania pocztą elektroniczną w oknie przeglądarki. Przy jej projektowaniu home.pl wykorzystał najnowsze technologie webowe, w tym Ajax oraz elementy HTML5, zapewniając jednocześnie pełną zgodność aplikacji z popularnymi przeglądarkami internetowymi (m.in. Firefoksem, Internet Explorerem, Chrome, Operą i Safari), a także ich wersjami mobilnymi.

Główną zaletą nowego systemu poczty przez WWW jest intuicyjny i przyjazny interfejs, który ułatwia korzystanie z aplikacji i przyspiesza pracę. Nowa platforma umożliwia także grupowanie wiadomości i kontaktów w folderach, ich łatwe przenoszenie, oznaczanie i edycję, a nowe, niezawodne filtry antyspamowe pomagają w skutecznym zatrzymywaniu niechcianych treści. Wkrótce aplikacja ta będzie rozszerzona o usługę kalendarza, dzięki któremu możliwe będzie łatwe zarządzanie terminami i zadaniami.

Nowy system poczty przez WWW daje o wiele większe możliwości sprawnego zarządzania pocztą elektroniczną. To przyjazne i efektywne narzędzie dla każdego przedsiębiorcy, który intensywnie korzysta ze swojej skrzynki e-mailowej. W ten sposób oddaliśmy w ręce naszych klientów aplikację, które spełnia współczesne światowe standardy. – dodaje Grzegorz Barcicki.

http://home.pl/dokumentacja/obslugapoczty/poczta

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry