Imeem uruchamia platformę deweloperską

Zorientowany na oglądanie i wymianę plików multimedialnych serwis społecznościowy Imeem uruchamia Imeem Media Platform – zestaw interfejsów programowania aplikacji (API) i narzędzi, dzięki którym samodzielni deweloperzy będą mogli tworzyć własne programy wzbogacające witrynę – podał CNET.
Interfejsy pozwolą twórcom kodu na dostęp do wszystkich plików na stronie, a także do wbudowanego w nią odtwarzacza, funkcji tworzenia playlist oraz mechanizmu odpowiedzialnego za rekomendowanie zawartości muzycznej czy filmowej.

Imeem Media Platform nie jest jeszcze dostępna dla szerokiej publiczności. Założyciel witryny Dalton Caldwell powiedział, że na razie wydana została dokumentacja oraz kilka eksperymentalnych narzędzi. Docelowo ma pojawić się katalog oprogramowania tworzonego przez samodzielnych deweloperów oraz integracja z platformą OpenSocial.

Caldwell stwierdził, że jego projekt chce wzorować się na popularnym odtwarzaczu Winamp, który od dawna umożliwia programistom tworzenie własnych wtyczek, poszerzających standardowe funkcje. Liczymy na to, że Imeem także stanie się lepszy dzięki pluginom – powiedział założyciel strony.

Imeem ma obecnie 24 mln unikalnych użytkowników miesięcznie.

Źródło: CNET

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top