Impuls BPSC w Atlas Meble Kuchenne

Opublikowano: 9 grudnia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Atlas Meble Kuchenne, jeden z czołowych producentów i sprzedawców mebli kuchennych w Polsce, rozpoczął wdrożenie pakietu klasy ERP Impuls BPSC. Głównym celem wdrożenia jest poprawa obsługi klientów poprzez zapewnienie pełnej kontroli procesów sprzedaży i produkcji mebli. System usprawni współpracę z siecią pośredników i salonów firmowych na terenie całej Polski. Projekt współfinansowany jest z funduszy pomocowych Unii Europejskiej.

Pełną ofertą firmy Atlas Meble Kuchenne jest pakiet produktów i usług, na który oprócz mebli składają się także: doradztwo, projektowanie, transport oraz doposażenie w sprzęt AGD, zlewozmywaki, baterie, oświetlenie i akcesoria. Firma współpracuje z ponad 150 pośrednikami i salonami firmowymi. Każdy z tych punktów wyposażony jest w specjalistyczny program projektowy CAD Kuchnia, służący wizualizacji projektów kuchni i tworzeniu zamówień zawierających wyszczególnienie użytych części. Tak przygotowane zamówienia przesyłane są do centrali firmy gdzie przekłada się je na zlecenia produkcyjne. Dotychczas wiązało się to z kilkakrotną rejestracją tych samych danych. Wdrożenie systemu Impuls BPSC, który współpracował będzie z programem CAD Kuchnia wyeliminuje tę konieczność i ograniczy związane z nią ryzyko błędnych zapisów.

Impuls BPSC ma zapewnić kompleksową kontrolę procesu sprzedaży mebli, począwszy od momentu przyjęcia zamówienia klienta po jego realizację i wystawienie faktury. Umożliwi podgląd pełnej ścieżki przepływu dokumentów oraz powiązań między dokumentami sprzedaży i dokumentami magazynowymi. Ułatwi także realizację i kontrolę polityki cenowej zgodnie z podpisanymi umowami. Już w trakcie wprowadzania nowego zamówienia dostępna będzie np. informacja o przekroczeniu limitu zadłużenia.

Produkcja w Atlasie odbywa się na indywidualne zamówienia klientów według projektów zabudowy kuchennej. W skład jednej partii produkcyjnej wchodzą zatem elementy różne technologicznie, pochodzące z różnych zamówień. System Impuls BPSC usprawni procesy planowania produkcji i kompletowania wyrobów pod konkretne zamówienia klientów. Umożliwi także precyzyjne analizy i rozliczanie kosztów produkcji.
Z systemu Impuls BPSC korzystać będzie 20 jednoczesnych użytkowników. Wdrożenie obejmie modułu do obsługi finansów, księgowości i kosztów, kadr i płac, środków trwałych, dystrybucji, gospodarki materiałowej, produkcji i zarządzania relacjami z klientami.

Realizacja wdrożenia sfinansowana zostanie częściowo ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu PHARE 2001 Innowacje i technologie dla rozwoju przedsiębiorstw. BPSC posiada akredytację PARP, niezbędną do wykonywania usług współfinansowanych w ramach projektu.

http://www.bpsc.com.pl

Sylwester KozakImpuls BPSC w Atlas Meble Kuchenne

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.