Impuls BPSC w PROMAGU

Promag SA, dostawca kompleksowych rozwiązań z zakresu zintegrowanych systemów logistyki wewnętrznej, rozpoczyna wdrożenie pakietu wspomagającego zarządzanie klasy ERP Impuls BPSC. Nowe oprogramowanie obejmie centralę spółki w Poznaniu i 10 oddziałów na terenie całego kraju. System ma przede wszystkim wspomóc planowaną ekspansję firmy na rynku europejskim.

“Zaplanowane na najbliższą przyszłość zdobywanie rynków jest dla nas kolejnym poważnym wyzwaniem. Wymaga niewątpliwie oparcia działalności o zaawansowane technologie informatyczne, które pozwolą przede wszystkim przezwyciężyć problemy z wymianą informacji pomiędzy centralą a oddziałami, od zawsze dotykające firmy o strukturze rozproszonej” – mówi Karolina Tokarz, Dyrektor ds. Handlu i Marketingu w Promag SA. Wybrany przez firmę system ma zatem wspomóc przede wszystkim organizację i przyspieszenie procesu wymiany danych. Wszystkie informacje niezbędne w codziennej pracy firmy będą dostępne w czasie rzeczywistym pracownikom każdego z oddziałów. “Osoba sprzedająca towar bez względu na lokalizację musi mieć – bez pośrednictwa centrali – pewność, że przedmiot transakcji znajduje się rzeczywiście w magazynie centralnym. Ponadto pracownicy całej sieci powinni posiadać bieżący dostęp do najnowszych cenników, a salda rozrachunków z kontrahentami muszą być zawsze aktualne”. – podkreśla Karolina Tokarz.

System Impuls BPSC ma wspomóc także niezwykle złożony proces realizacji zamówień klientów. Oferta Promag SA jest kompleksowa i obejmuje pełen zakres wyposażenia magazynu. Oznacza to, że opiera się na produkcji własnej oraz współpracy z wieloma dostawcami i podwykonawcami. Z tym wiąże się konieczność pełnej kontroli terminów i jakości wchodzących w skład końcowego projektu produktów i usług. Zintegrowany system zapewni firmie pełny nadzór nad każdym etapem współpracy z klientem – od oferowania, poprzez przyjęcie zamówienia, raportowanie kolejnych faz projektu, po odbiór końcowy gotowego i wyposażonego magazynu.

Równie oczekiwanym efektem wdrożenia systemu jest wsparcie procesów zarządzania poprzez bieżącą i dogłębną analizę wyników firmy. Dzięki dostosowaniu systemu Impuls BPSC do pracy w strukturach wielooddziałowych analiza wszystkich danych odbywać się będzie osobno dla każdego z oddziałów, jak również na poziomie całej firmy.

Z pakietu Impuls BPSC w zakresie modułów do obsługi finansów, księgowości i kosztów, kadr i płac, środków trwałych, gospodarki materiałowej, dystrybucji, produkcji i CRM korzystać będzie 72 użytkowników. System zainstalowany zostanie na serwerze IBM pSeries. Do pracy z oprogramowaniem w oddziałach Promag planuje wykorzystać serwer aplikacji Citrix MetaframeXP – oprogramowanie, które umożliwi użytkownikom pracę w oknie terminala graficznego.

http://www.bpsc.com.pl

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry