Incenti tworzy pierwszy bank internetowy w modelu ASP

Bank Spółdzielczy w Brodnicy, jako pierwszy w Polsce, wdrożył system bankowości internetowej w modelu ASP. Rozwiązanie dostarczone przez Wonlok udostępniła za pośrednictwem własnego ośrodka przetwarzania danych firma Incenti. System wdrożono w rekordowym czasie jednego miesiąca. Od 29 marca bank internetowy zostanie udostępniony do użytku klientom.

Na mocy umowy podpisanej na okres pięciu lat, firma Incenti będzie odpowiedzialna za udostępnienie systemu informatycznego, jego obsługę oraz administrację, a także ewentualną rozbudowę w przyszłości. Incenti będzie również przekazywać całościowe raporty informujące o wydajności i poprawności działania internetowego oddziału banku. Dla zapewnienia ciągłości pracy banku zostanie uruchomiony help desk pozwalający na błyskawiczne uzyskanie pomocy. Umowa zobowiązuje Incenti do udostępnienia systemu w trybie całodobowym 24/7/365. Klienci korzystający z systemu będą mogli realizować transakcje przy wykorzystaniu haseł jednorazowych lub tokenów.

Udostępnienie systemu bankowości elektronicznej w modelu ASP to pierwszy, tego typu projekt w Polsce. Z punktu widzenia oferty bankowej rozwiązanie posiada dokładnie taką samą funkcjonalność jak bank internetowy wdrożony tradycyjnie
w placówce bankowej. Jednocześnie model ASP jest znacznie bardziej atrakcyjny finansowo, bo bank nie musi inwestować w kosztowną infrastrukturę informatyczną i system bankowości elektronicznej, a jedynie wnosić miesięczne, z góry ustalone opłaty. Niewątpliwą zaletą jest błyskawiczny czas wdrożenia. – powiedział Janusz Bronowski, Wiceprezes Banku Spółdzielczego w Brodnicy.

Za pośrednictwem banku internetowego użytkownicy mają dostęp do pełnej informacji na temat produktów bankowych. Istnieje możliwość przeglądania historii rachunku, zakładania lokat oraz występowania o przyznanie kart płatniczych i kredytowych. Klienci mają również szansę założenia konta, składania stałych zleceń i wniosków kredytowych oraz dokonywania przelewów, w tym do ZUS-u i urzędów skarbowych.

Projekt ASP w Banku Spółdzielczym w Brodnicy jest pierwszym efektem naszych działań w tym sektorze rynku. Mając na uwadze rosnące zainteresowanie i zapytania ofertowe z innych placówek spółdzielczych, liczymy na kolejne kontrakty. Współpraca z bankiem w Brodnicy pokazuje, że nasze wysiłki zmierzające do edukacji i budowy rynku opłaciły się. Mimo początkowej ostrożności, klienci przekonują się do zalet outsourcingu informatycznego, ponieważ niesie on ze sobą konkretne korzyści finansowe, biznesowe i technologiczne. – powiedział Jerzy Popek, Prezes Zarządu Incenti.

Sprzęt oraz oprogramowanie niezbędne do poprawnego działania banku internetowego znajduje się w ośrodku przetwarzania danych Incenti. Transmisja danych oraz realizacja transakcji odbywa się za pośrednictwem łącz dzierżawionych i specjalnego kanału VPN pozwalającego na bezpieczną, szyfrowaną wymianę informacji między centralą banku, jego oddziałami a ośrodkiem Incenti.

Rozwiązanie zostało oparte na serwerach firmy Intel i systemie operacyjnym Windows. W projekcie tym została wykorzystana baza danych dostarczona przez firmę Oracle, również udostępniana w modelu ASP.

http://www.incenti.pl

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry