Indie mają nową końcówkę – alternatywną i nieoficjalną. Czy klienci skuszą się na domeny .IN.NET?

Indie mają nową końcówkę – alternatywną i nieoficjalną. Czy klienci skuszą się na rejestracje domen .IN.NET?

INNETZa projektem uruchomienia IN.NET stoi Directi Group, jeden z największych dostawców internetowych usług w Indiach. Końcówka jest projektem zupełnie prywatnym, nie jest związana z oficjalną administracją. Jej plusem ma być dostępność wielu krótkich nazw, które nie są do zdobycia w rejestrze.IN czy .COM.

Nasze dane pokazują, że ok. 65 proc. klientów nie jest w stanie zdobyć domeny, którą sobie wybrali. Rezygnują więc lub wybierają dłuższe, nieatrakcyjne nazwy. Naszym celem jest sprawić by niedobór nie był problemem i oferować krótkie, łatwe do zapamiętania nazwy i rozsądnych cenach – powiedział Bhavin Turakhia, szef Directi.

Dostępność .IN.NET właśnie się rozpoczęła i przez najbliższe 40 dni trwać będzie okres landrush przeznaczony dla właścicieli znaków handlowych. Od 1 sierpnia własne domeny rejestrować będzie mógł każdy zainteresowany. Czy znajdą się amatorzy? Na pewno będzie ich trochę, wydaje się jednak, że .IN.NET zajmie podobną pozycję do .COM.PL – od czasu do czasu wypłynie, ale to .IN, .NET i .COM wciąż będą miały znaczenie.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry