Informatycy na nartach

Przy słonecznej pogodzie 22 marca 2003 w Zakopanem na Hali Gąsienicowej odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Polski Informatyków w Narciarstwie Alpejskim.

Konkurencja mistrzostw obejmowała dwa przejazdy slalomu giganta w VII kategoriach: klasyfikacja drużynowa oraz trzy kategorie wiekowe w grupach kobiet i mężczyzn. W zawodach wzięło udział 118 zawodników. W poszczególnych kategoriach wiekowych najlepszy czas osiągnęli:
Ewa Łodzińska (Andy Sp. z o.o.),
Marzena Rzeszótko (Techmex),
Anna Klepacka Ptak (Hestia),
Jerzy Laube (Cisco Systems Poland),
Łukasz Bojanowski (BPSC S.A.)
Kazimierz Łodziński (Andy Sp. z o.o).

Po raz pierwszy drużyny walczyły o najcenniejsze trofeum wśród sympatyków narciarstwa związanych z rynkiem informatycznym PUCHAR DRUŻYNOWEGO MISTRZA POLSKI. Zdobyła go firma BPSC SA. Do pierwszej trójki zakwalifikowały się także firmy 2Si-Micomp, oraz Rodan Systems S.A.

Dzień zakończył się muzyką i szwedzkim stołem w Karczmie Czarci Jar. Podczas tego wieczoru zostały ogłoszone wyniki, odbyła się dekoracja zwycięzców i rozdanie nagród ufundowanych przez Rossignol.
IV Otwarte Mistrzostwa Polski Informatyków w Narciarstwie Alpejskim zostały zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Informatyczne i koordynowane przez Prezesa Rodan Systems S.A. dr Witolda Staniszkisa. Sponsorami wydarzenia byli: Biuro Projektowania Systemów Cyfrowych, Marketplanet, Rodan Systems S.A., Sun Microsystems, 2Si, Rossignol. Patronem medialnym było ASP.PL.