Instagram pozyskuje siedem milionów dolarów

Twórcom Instagram, aplikacji do robienia i dzielenie się zdjęciami przeznaczona dla użytkowników iPhone’ów udało się pozyskać siedem milionów dolarów w pierwszej rundzie finansowania. Pieniądze chcą przeznaczyć przede wszystkim na technologiczny rozwój.

Instagram już od chwili udostępnienia cieszył się ogromną popularnością. W niecały tydzień zyskał 100 tys. użytkowników; w niecałe trzy miesiące – milion. Obecnie z Instagram korzysta ok. 1,5 mln osób. Każdego dnia publikowanych jest ok. 290 tys. zdjęć zrobionych i przetworzonych za pomocą aplikacji. Nic dziwnego, że taka popularność przyciągnęła również inwestorów.

Instagram pozyskuje siedem milionów dolarów 1W pierwszej rundzie finansowania Instagram pozyskał siedem milionów dolarów. Pieniądze pochodzą przede wszystkim od firmy Benchmark Capital, której przedstawiciel – Matt Cohler – dołączy do zarządu Instagram.

Na co przeznaczone zostaną pozyskane środki? Powiększymy nasz zespół by poradzić sobie z wielkim wzrostem, który obserwujemy. Chcemy zbudować zespół inżynierów światowej klasy – powiedział Kevin Systrom, współtwórca projektu. Oznacza to pojawienie się aplikacji przeznaczonych dla innych niż iOS systemów mobilnych (zapowiedziano wersję dla Androida) oraz rozbudowę interfejsu webowego. Wkrótce pojawić ma się również API.

[Za: TechCrunch]

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry