Internauci już planują majowy weekend

Polscy internauci już teraz przygotowują się do wypoczynku w majowy długi weekend i wakacje – wynika z danych, jakie ogłosił serwis noclegowy eholiday.pl. Z danych tych wynika również, że wciąż największą popularnością wśród urlopowiczów cieszy się polskie morze.

Badania preferencji użytkowników eholiday.pl przeprowadzone zostały w okresie jednego miesiąca (od 18 stycznia do 18 lutego br.) na podstawie ponad 1,2 mln zapytań. Zaskakują szczególnie dane dotyczące zainteresowania konkretnymi regionami Polski. Prawie 20 procent internautów poszukiwało miejsca wypoczynkowego nad morzem. Ponad 16 procent w górach. A blisko 6 procent nad polskimi jeziorami.

„Tylko jeden region z tej trójki nadaje się na wypoczynek zimowy. I w cale nie cieszył się największym zainteresowaniem. Tak więc podejrzewam, że wyniki te nie mają wiele wspólnego z okresem ferii.” – mówi Mariusz Wojciechowski z serwisu eholiday.pl. –  „Sądzę, że jest to efekt przygotowywania się Polaków do długich majowych weekendów, a także wakacji.  Chcemy coraz wcześniej rezerwować dobre noclegi w dobrych miejscach.”

Zdaniem Mariusza Wojciechowskiego tak wczesne poszukiwanie miejsca majowego i wakacyjnego wypoczynku ma swoje uzasadnienie. Wielu Polaków bardzo się rozczarowało kiedy w ostatniej chwili próbowało znaleźć nocleg na czas urlopu. Na wszelki wypadek wolimy więc wcześniej o tym pomyśleć, aby uniknąć nieudanych wczasów w mało atrakcyjnej miejscowości, z kiepskimi pensjonatami. „Na okres długiego weekendu majowego większość miejsc w naszym pensjonacie jest już zarezerwowana. Tradycją staje się, że wszelkie długie weekendy planowane są z dużym wyprzedzeniem.” – mówi Włodzimierz Matuszak z pensjonatu Akwamaryn w Niechorzu.

Długi majowy weekend jest zwykle przedsmakiem wakacji. Większość jednak planuje spędzić go w kraju. Stąd ogromna popularność polskich ośrodków wypoczynkowych.  „Z badań przeprowadzonych w ubiegłym roku przez Gfk Polonia i Pentor wynika, że zwykle około 6 milionów Polaków odpoczywa w długi weekend w kraju. Tylko około 800 tysięcy decyduje się wyjechać za granicę. Podobnie jest w wakacje. Około 80 procent urlopowiczów pozostaje w Polsce, a reszta decyduje się na zagraniczne wojaże. Nie dziwi więc, że coraz wcześniej szukamy dobrych miejsc do wypoczynku w Polsce.” – tłumaczy Mariusz Wojciechowski.

Dane serwisu eholiday.pl pokazują także preferencje polskich internautów w wyborze bazy noclegowej. Rosnącą popularnością cieszą się hotele, których ofert poszukiwało aż 29 procent użytkowników. Na drugim miejscu pod względem popularności znalazły się kwatery prywatne (9,54 %), a na trzecim pensjonaty (9,12%).

www.eholiday.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top