Internauci przyznali Gospodarcze Maliny 2010

Ponad 20 tysięcy Internautów wybrało największych szkodników gospodarczych 2010 roku. Dziś wręczono pierwsze w historii statuetki Gospodarczych Malin – antynagród dla tych, który w 2010 r. mieli negatywny wpływ na polską gospodarkę, szkodzili przedsiębiorczości, bądź psuli standardy rynku kapitałowego.

Gospodarcze Maliny przyznali Czytelnicy „Pulsu Biznesu”, internauci z portalu pb.pl i przedsiębiorcy należący do Pracodawców RP, którzy najpierw zgłaszali kandydatury do Malin, a potem w głosowaniu internetowym wybrali ich „zdobywców”. W sumie oddano blisko 21 tys. głosów.

Zwycięzcami tegorocznej edycji Gospodarczych Malin – plebiscytu Pracodawców RP i redakcji Pulsu Biznesu, zostali:

·         W kategorii Urzędnik – Jacek Rostowski, Minister Finansów

·         W kategorii Instytucja – partie polityczne: PO, PSL, PiS, SLD

·         W kategorii Przedsiębiorca / Pracodawca – Polskie Koleje Państwowe SA

·         W kategorii Inwestor giełdowy/Menedżer spółki giełdowej – Piotr Tymochowicz, były prezes Infinity

Internauci przyznali Gospodarcze Maliny 2010 1

Statuetki odebrali jedynie Piotr Tymochowicz (za obniżanie standardów przejrzystości spółek: sprzedaż akcji mimo wcześniejszych deklaracji, że tego robić nie zamierza. A także za sprzedawanie marzeń: niezrealizowanie żadnego z projektów zapowiadanych szumnie w mediach, w rezultacie czego kurs Infinity spadł z 2,39 zł do 0,20 zł) oraz PiS (za długie ignorowanie gospodarki jako obszaru konstruktywnych działań opozycji).

Komentując nieobecnych na uroczystości przedstawicieli PKP, Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski stwierdził, że prawdopodobnie jest to spowodowane spóźnieniem się pociągu…

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top