Internauci szukają pieniędzy w sieci

W szybkim tempie wzrasta liczba internautów poszukujących pieniędzy w sieci. Wartość ponad miliarda złotych osiągnęły aukcje kredytów założone przez użytkowników serwisu www.aukcjekredytowe.pl.
Sześć miesięcy działania serwisu umożliwiającego licytowanie kredytów ONLINE pokazały, że polscy internauci chętnie korzystają z alternatywnych sposobów na finansowanie inwestycji. Użytkownicy portalu www.aukcjekredytowe.pl szukają w sieci przede wszystkim pieniędzy na zakup nieruchomości lub pożyczek zabezpieczonych hipoteką.

– Popularność aukcji kredytowych i rosnąca liczba kont wskazują, że polscy internauci doceniają zalety nowatorskich rozwiązań i są gotowi na zmiany na rynku usług finansowych. W serwisie to banki zabiegają o klienta umożliwiając potencjalnym kredytobiorcom oszczędności rzędu kilku czy kilkunastu tysięcy złotych – nawet do 20 procent kosztów kredytu – twierdzi Rafał Skarżyński, dyrektor zarządzający serwisu www.aukcjekredytowe.pl.

Zasady działania serwisu aukcyjnego:
Aby wziąć udział w aukcjach użytkownicy muszą zarejestrować się w systemie oraz podać podstawowe informacje na temat poszukiwanego kredytu (kwota, rodzaj, okres kredytowania, waluta, itp.) oraz czas trwania aukcji. Na podstawie tych informacji banki składają użytkownikom oferty aukcyjne dostosowane do profilu użytkownika. Aukcję wygrywa ta instytucja, której oferta – zdaniem klienta – jest najkorzystniejsza. Ostatni etap – sfinalizowanie transakcji odbywa się już offline, np. w oddziale banku.

Porównywarka ofert kredytowych online – czekając na ofertę aukcyjną użytkownicy mogą samodzielnie prześwietlać oferty kredytowe kilkunastu baków korzystając z PORÓWNYWARKI OFERT KREDYTOWYCH ONLINE. Oprócz podstawowych kosztów takich jak prowizja, czy marża użytkownik otrzymuje szereg danych decydujących o rzeczywistych kosztach kredytu. W ciągu kilku sekund od wpisania podstawowych danych o kredycie internauci dostają szczegółowe zestawienie kilkunastu ofert porównanych według tych samych parametrów. – Kredytobiorcy często mają błędne przekonanie, że na koszty kredytu składa się tylko wysokość oprocentowania i prowizji. Tymczasem – żeby obiektywnie porównać atrakcyjność produktu w dłuższej perspektywie – musimy mieć znacznie więcej danych, m.in.: ewentualne ubezpieczenie kredytu (zwłaszcza przy niskim wkładzie własnym), koszty przewalutowania czy prowizja od wcześniejszej spłaty kredytu, itd. Wszystkie te, i wiele innych informacji  można znaleźć w  Porównywarce – mówi Marcin Malinowski, odpowiadający za doradztwo kredytowe w serwisie aukcji kredytowych.

Korzystanie z serwisu, jak również konsultacje z doradcami Centrum Aukcyjnego jest bezpłatne.

Silna konkurencja na rynku kredytów skłania instytucje finansowe do walki o klienta – a internet to coraz ważniejszy obszar. – Banki coraz częściej walczą o klientów nie tylko marżą czy prowizją, ale przede wszystkim atrakcyjnością produktu – dostępnością, warunkami dostosowanymi do poszczególnych grup klientów. Nasz serwis umożliwia internautom nie tylko obniżanie kosztów kredytu, ale znalezienie oferty dostosowanej do konkretnych potrzeb użytkownika, a bankom obniżenie kosztów dotarcia do klienta i obsługi – komentuje Rafał Skarżyński, dyrektor zarządzający serwisu www.aukcjekredytowe.pl.

Banki z zainteresowaniem, ale też z dystansem podchodzą do projektu, który w rzeczywistości jest odwróceniem roli – to nie klient stara się kredyt, ale banki walczą o klienta. Dotychczas trzy instytucje przystąpiły do licytacji ofert – Bank Millenium, Dom Bank (oddział hipoteczny Getin Banku) i Deutsche Bank. Kolejne (m.in. Bank BPH) są w trakcie wdrożenia. – Projekt jest nowy – a wszystko, co nowe budzi pewne obawy. Wierzymy, że system aukcyjny, podobnie jak na zachodzie, stanie się bardzo ważnym elementem rynku kredytowego. Zwłaszcza, że w przyszłości do Polski dotrą jeszcze bardziej rewolucyjne rozwiązania zainicjowane przez amerykański serwis Prosper.com czy brytyjski Zopa.com, gdzie transakcje pożyczkowe odbywają się między osobami  fizycznymi – prognozuje Rafał Skarżyński.

www.aukcjekredytowe.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry