Internauci w wyborach prezydenckich glosowaliby na Sikorskiego

Radosław Sikorski powinien być kandydatem PO w wyborach prezydenckich po rezygnacji Donalda Tuska – tak wynika z sondażu Money.pl. Szefa MSZ wskazało 40 procent ankietowanych internautów. Decyzja premiera nie zaszkodziła Platformie Obywatelskiej. Ponad połowa ankietowanych chce jej kandydata na prezydenckim fotelu.

Po wczorajszej decyzji premiera Donalda Tuska o rezygnacji z udziału w jesiennych wyborach prezydenckich, ruszyła lawina spekulacji na temat tego, kto będzie kandydatem PO. Oficjalnie nowego kandydata poznamy nie prędko, bo w trakcie majowej konwencji Platformy. Money.pl zapytał internautów: kto powinien być kandydatem rządzącej partii.

W prezydenckim sondażu zdecydowanie wygrał Radosław Sikorski. Na obecnego ministra spraw zagranicznych wskazało 40 procent ankietowanych. Dzięki temu szef MSZ mocno zdystansował drugiego w kolejności marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego – głosowało na niego 26,5 procent . Pozostali politycy PO uzyskali znacznie gorsze wyniki.

Internauci w wyborach prezydenckich glosowaliby na Sikorskiego 1

Im niższy wiek ankietowanych, przewaga Radosława Sikorskiego jest wyraźniejsza. Wśród osób, które mają więcej niż 40 lat większe poparcie zyskuje Bronisław Komorowski, ale i tak stawia na niego mniej osób niż na szefa MSZ.

Wszystko wskazuje na to, że wycofanie się Tuska nie zaszkodziło Platformie Obywatelskiej. Niezależnie od tego, kto zostanie przez nią namaszczony by zawalczyć o fotel prezydenta, ponad połowa ankietowanych przez Money.pl chce głosować na kandydata tej partii.

Na obecnego prezydenta, Lecha Kaczyńskiego postawiło niewiele ponad 14 procent internautów. 18 procent ankietowanych wybrało odpowiedź: inny kandydat. W tym przypadku też można zaobserwować pewną prawidłowość, młodsi wolą kandydata PO, starsi chętniej wskazywali obecnego prezydenta.

Internauci w wyborach prezydenckich glosowaliby na Sikorskiego 2

Więcej: pod tym adresem

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry