Internet w Dialogu poprzez łącza Telii

Od 1 października br. internetowi klienci Dialogu korzystają ze światowych zasobów www poprzez łącza Telii. Nowe łącze ma prawie dwukrotnie większą niż dotychczasowe pojemność – 155 Mbit/s

W związku ze stale rosnąca liczbą internautów (we wrześniu br. z oferty internetowej Dialogu korzystało już ponad 50 tysięcy abonentów) zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Telefonia Dialog zwiększyła pojemność łącza dostępowego do światowych zasobów internetu. Umowa z poprzednim kontrahentem – firmą UUNet, wygasła, a wyniku rozpisanego przetargu nowym dostawcą tej usługi została Telia.
Operacja wymiany odbyła się szybko, sprawnie i w sposób nieodczuwalny dla abonentów.

Telefonia Dialog stale rozszerza pojemność łącza do światowej sieci www. W marcu ubiegłego roku miało ono przepustowość 34 Mb/s. Obecna pojemność – 155 Mb/s – jest wykorzystywana w 60 proc., jednak już wiosną przyszłego roku przewidywane jest kolejne rozszerzenie łącza.

Dialog jest największym niezależnym operatorem telefonii stacjonarnej w Polsce. Liczba linii dzwoniących przekroczyła 350 tysięcy. Z oferty internetowej korzysta już ponad 50 tysięcy (czyli 15 proc.) abonentów. Pakiet usług DIALNET pozwala na wybór optymalnej usługi dostępu do internetu w zależności od sposobu korzystania z sieci i zasobów finansowych. DIALNET Co Dzień i DIALNET Co Noc to dostępy nielimitowane całodobowe lub w godzinach nocnych rozliczane za miesięczna opłatą ryczałtową. Dla korzystających z internetu sporadycznie stworzono DIALNET 10 (10 godzin dostępu) i DIALNET Standard czyli dostęp „wdzwaniany”.

Od września ub.r. oferta internetowa Dialogu rozszerzyła się o łącza stałe: DIALNET S 128 i DIALNET S 2000 oraz DIALNET minisieć – rodzaj „symulowanego” łącza stałego, w którym do komputera abonenta dołączony zostaje router umożliwiający tworzenie sieci komputerowych wewnątrz firmy lub osiedla. Są to pierwsze w Polsce łącza stałe z gwarancjami serwisu (SLA). Pozostałe usługi intenetowe to DIALNET Junior (dostęp w godz. 15-21 ze stale uaktualnianą blokadą stron o treściach niewłaściwych), DIALNET Szkoła (dedykowane szkołom połączenie usług DIALNET minisieć i DIALNET Junior) oraz BiznesNet – usługa wykorzystująca technologię VPN, pozwalająca na stworzenie prywatnych sieci korporacyjnych w wieloodddziałowych przedsiębiorstwach.

http://www.dialogok.pl

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top