Internet z gniazdka już w marcu

Opublikowano: 14 lutego 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Wczoraj Pattern Communications podpisał długoterminową umowę z jednym z polskich zakładów energetycznych. Każdy klient zakładu będzie mógł wykupić dostęp do Internetu i skorzystać z możliwości zainstalowania telefonu przez sieć elektryczną. Dostęp do Internetu poprzez gniazdko elektryczne będzie możliwy od marca. Dwa miesiące po tym podłączone zostaną telefony. Pierwsi skorzystają z tego mieszkańcy Krakowa (Zakład Energetyczny Kraków SA).

– „Uruchomienie tego systemu nie wymaga instalowania dodatkowych łączy. Wykorzystywane będą w tym celu sieci energetyczne. Dostęp do sieci internetowej będzie możliwy dzięki specjalnemu urządzeniu zamontowanemu w gniazdku elektrycznym” – powiedziała Kinga Maciejewska z Pattern Communications. „Miesięczny abonament za internet przez gniazdko elektryczne będzie wynosił od 80 do 120 zł” – dodała.

Jak poinformowała Maciejewska, nie wiadomo jeszcze jakie będą ceny za korzystanie z telefonu. „Cennik opracowany został jednak z uwzględnieniem zasad konkurencyjności”.

Pattern Communications współpracuje w Polsce obecnie z sześcioma innymi zakładami energetycznymi. Są to zakłady: górnośląski, poznański, warszawski, lubelski, płocki i toruński. Firma zamierza nawiązać komercyjną współpracę z innymi zakładami energetycznymi, z którymi prowadzi testy, tak aby usługi wdrażać również w pozostałych rejonach kraju.

Plany Pattern Communications na ten rok zakładają zaoferowanie usług 3-5 000 odbiorców. W 2003 liczba ta wzrosnąć ma do 10-15 000.

Drugą firmą na polskim rynku prowadzącą testy podobnej technologii jest Ascom, która nawiązała współpracę z warszawskim zakładem energetycznym STOEN. Obecnie prowadzone są próby techniczne systemu. Jak poinformował STOEN, testy przebiegają pomyślnie. Zakończą się prawdopodobnie za 3-4 miesiące. Po tym czasie firma rozpocząć ma sprzedaż usług.

FKN

Sylwester KozakInternet z gniazdka już w marcu

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.