Internetowe Wydarzenia Roku 2001

WebReporter, największy polski miesięcznik elektroniczny o Internecie wydawany w ramach serwisu Reporter.pl, po trzeci ogłosił laureatów plebiscytu “Internetowe Wydarzenia Roku” na 10 najważniejszych wydarzeń minionego roku, które miały decydujący wpływ na kształt polskiego Internetu. Dwa lata temu Reporter.pl po raz pierwszy wskazał liderów branży internetowej.

– Typując Wydarzenia Roku nie braliśmy pod uwagę upadków portali i firm. Choć jest to wydarzenie mające wpływ na polski Internet i często wymieniane było przez wiele osób z branży to jednak trudno zaliczyć je do sukcesów, na które przede wszystkim kładziemy nacisk. – Mówi Dariusz Majgier, wydawca serwisu Reporter.pl

W WebReporterze znalazły się również obszerne wypowiedzi niemal 40 osób z wybranych firm internetowych. Osoby te przybliżają najważniejsze wydarzenia minionego roku we własnych firmach. Część z zaproszonych osób prezentuje również swoje opinie na temat najważniejszych wydarzeń w polskim Internecie.

Internetowe Wydarzenia Roku 2001 – laureaci

1. Uchwalenie ustawy o podpisie elektronicznym, która stawia certyfikat elektroniczny na równi z podpisem tradycyjnym.

2. Inwestycja ITI Holdings w portal Onet.pl co w praktyce oznacza połączenie mediów tradycyjnych (telewizja TVN) z elektronicznymi (Onet.pl).
Firma: ITI

3. Inwestycja Telekomunikacji Polskiej w portal Wirtualna Polska. TP SA została inwestorem strategicznym portalu.
Firma: Telekomunikacja Polska

4. Globalizacja usług poprzez połączenie sześciu dużych ISP (Polska Online, Polbox, Pik-Net, Multinet, PDi, IDS) w jedną grupę TDC Internet Polska.
Firma: TDC Internet Polska

5. Szybki rozwój polskiej wyszukiwarki Netsprint, która staje się obecnie dominującym krajowym narzędziem do wyszukiwania stron WWW w Sieci.
Firma: NetSprint.pl

6. Rozwój bankowości internetowej, której liderem jest wirtualny bank mBank, detaliczne ramię BRE Banku.
Firma: BRE Bank

7. Uruchomienie Polskiej Strony Głodu (www.pajacyk.pl), która służy zbieraniu pieniędzy na akcje dożywiania dzieci w szkołach.
Organizacja: Polska Akcja Humanitarna

8. Szybki rozwój wyszukiwarki plików – PLIKoskop (www.plikoskop.pl). Narzędzie zaczyna również indeksować zasoby zagraniczne.
Firma: Internauci

9. Unikatowa realizacja strumieniowej transmisji wideo na żywo przez Internet na potrzeby programu Big Brother.
Firma: TP Internet

10. Wprowadzenie pierwszej internetowej spółki na giełdę i udany debiut portalu Interia.pl na parkiecie.
Firma: Interia.pl

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry