Internetowy Obywatel Roku

Opublikowano: 10 stycznia 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Serdecznie zapraszamy do udziału w III Forum Internetu Obywatelskiego, które odbędzie się we wtorek, 22 stycznia 2002 r., w Pałacu Kultury i Nauki, w godzinach 11:00-13:30, w sali Warszawskiej.

Równolegle odbywać będzie się jedna z największych branżowych imprez teleinformatycznych – Targi Komputer EXPO 2002.

Tematem przewodnim III Forum będą praktyczne aspekty wprowadzenia podpisu elektronicznego oraz telepraca.

Podczas dyskusji będzie można uzyskać odpowiedź m. in. na pytania: Czy obywatel może wysłać podanie do Urzędu droga elektroniczna” Czy można (będzie) składać ta droga wnioski o dowody osobiste i inne dokumenty” Czy urzędy są w stanie przyjmować dokumenty drogą elektroniczną” Czy mail podpisany za pomocą podpisu elektronicznego jest dokumentem w świetle prawa” Czy można wziąć udział w wyborach drogą elektroniczną z użyciem podpisu elektronicznego, i kto takie glosy będzie autoryzował” Jakie zmiany w prawie wymagane są aby upowszechnić telepracę w Polsce. Jakie są oczekiwania potencjalnych tele-pracodawców, a jakie tele-pracowników w tym zakresie”

III Forum jest kontynuacją działań rozpoczętych w 2001 r. Wówczas w Sejmie RP odbyły się dwa spotkania, w których wzięło udział blisko 600 osób. Podczas tych spotkań dyskutowaliśmy o roli Internetu w relacjach obywatel – władza, urząd oraz o roli rządu w budowie społeczeństwa informacyjnego.

Podczas Forum przyznany zostanie także tytuł INTERNETOWEGO OBYWATELA ROKU.

W ramach III Forum chcielibyśmy także podsumować inicjatywę obywatelską „10 najbardziej poszukiwanych dokumentów urzędowych w Internecie”. Ma ona na celu zachęcenie przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej do umieszczenia w sieci WWW tych dokumentów, które nam obywatelom-internautom będą najbardziej przydatne. Zapraszamy wszystkich internautów do współtworzenia listy tych dokumentów. Pełną informację znajdą Państwo na stronie WWW:
http://www.egov.pl/poszukiwane.

Forum ma charakter niekomercyjny, udział w nim jest bezpłatny.

Zgłoszenia na Forum można dokonać za pomocą formularza elektronicznego
umieszczonego na stronie:
http://www.egov.pl/forum/formularz.php

Sylwester KozakInternetowy Obywatel Roku

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.