Internetowy rynek metali coraz bardziej zintegrowany

Opublikowano: 17 stycznia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Elektroniczna giełda metali ce-market.com, spółka zależna Impexmetalu i Grupy Prokom, rozpoczęła analityczny etap projektu mającego na celu integrację systemu katalogowego z systemami obsługi sprzedaży w innych spółkach z Grupy Kapitałowej Impexmetal. Koncepcja integracji zostanie opracowana wspólnie z krakowską spółką informatyczna The Polished Group SA (TPG). W tym celu obie spółki podpisały ostatnio umowę o świadczeniu usług konsultingowych.

Dokonanie integracji ma zapewnić ce-market.com i całej Grupie
Kapitałowej Impexmetal zdecydowaną przewagę na elektronicznym rynku metali w Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie ce-market.com skupia ponad 450 firm, reprezentujących producentów, dystrybutorów i odbiorców końcowych z sektora metali w Polsce i krajach sąsiednich.

W ramach prac nad projektem, informatycy ce-market.com i konsultanci z
TPG przeprowadzą analizę systemów obsługi sprzedaży działających w innych spółkach Grupy Impexmetal pod kątem możliwości ich integracji z systemem transakcyjnym ce-market.com. Oceniona zostanie również możliwość rozbudowy funkcjonalności systemu transakcyjnego giełdy w oparciu o zasoby informacyjne systemów funkcjonujących w spółkach Impexmetalu. W fazie analitycznej zostaną także zdefiniowane narzędzia i rozwiązania informatyczne, które posłużą do realizacji opracowanej koncepcji integracji.

„Etap analiz umożliwi nam wiarygodną ocenę możliwości integracji systemów sprzedaży oraz pozwoli oszacować zarówno koszty jak i spodziewane efekty, jakie osiągniemy dzięki pełnej integracji naszego systemu transakcyjnego z systemami sprzedaży w Grupie Impexmetalu. Spodziewamy się, że dzięki realizacji tego projektu będziemy mogli jeszcze lepiej dostosować się do potrzeb i wymagań naszych użytkowników, co znacznie przyczyni się do wzrostu popularności tej formy handlu – powiedział Aleksander Wlezień, Prezes Zarządu ce-market.com.

http://www.ce-market.com

Sylwester KozakInternetowy rynek metali coraz bardziej zintegrowany

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.