iPad mini już w produkcji?

Opublikowano: 3 października 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Firma Apple rozpoczęła produkcję mniejszego iPada, donosi WSJ. Czy urządzenie zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu?

iPad mini już w produkcji? 1Według źródeł gazety ruszyła produkcja mniejszego tabletu firmy Apple. Urządzenie ma mieć ekran o przekątnej 7,85 cala. Rozdzielczość wyświetlacza ma być mniejsza niż w przypadku większego iPada i nie ma być on wykonany w technologi Retina.

Analitycy przewidują, że wprowadzenie mniejszego tabletu ma być podyktowane coraz większą popularnością urządzeń takich jak Kindle Fire czy Nexus 7. Trudno jednak powiedzieć jakie – oprócz systemu iOS – argumenty szykuje Apple. Być może firma zechce powalczyć ceną przygotowywanego sprzętu.

Czy plotki na temat rychłej, październikowej jeszcze, premiery iPada mini potwierdzą się? Trudno obecnie wyrokować z całą pewnością. Ilość doniesień i przecieków może jednak sugerować, że coś jest na rzeczy.

Dawid ZarazińskiiPad mini już w produkcji?

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.