IPFON w sieci Vobis

Opublikowano: 11 października 2005. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Vobis – sieć sklepów ze sprzętem komputerowym – wprowadziła do sprzedaży bramkę VoIP Linksys PAP2-EU, która została skonfigurowana pod usługę IPFON i 'uzbrojona' w pakiet 100 darmowych minut na rozmowy.

Pojawienie się w ofercie Vobis taniej telefonii internetowej, tzw. bramek VoIP z IPFONem, to efekt niedawno podpisanej umowy o współpracy pomiędzy Vobis Microcomputer i siecią IPFON. Vobisowi ta umowa umożliwi zaoferowanie klientom gotowej do natychmiastowego użycia bramki VoIP. Dla IPFONu jest to z kolei szansa, żeby szybko powiększyć liczbę abonentów, których w tym momencie jest kilka tysięcy osób.

'Decyzja o partnerstwie z IPFONem była podyktowana tym, że działa on w oparciu o jedną z najbardziej nowoczesnych i stabilnych platform VoIP w Polsce. Aby swobodnie rozmawiać

za pośrednictwem tej sieci, wystarczy mieć w domu stałe połączenie do Internetu o przepustowości od i do użytkownika na poziomie ok. 30-40 kb/s. Oczywiście należy się także wyposażyć w bramkę VoIP, np. Linksys PAP-EU, która idealnie nadaje się do domowego użytku i zastosowania w małych i średniej wielkości firmach. Dodać należy jeszcze, że koszt 0,09pln netto za połączenia ze stacjonarnymi telefonami w całej Europie i Ameryce Północnej skazuje tą ofertę na sukces' – powiedział Paweł Kuźma, Business Unit Manager Mobile Solution w Vobis Microcomputer Sp. z o.o.

Do bramki PAP2-EU firmy Linksys podpina się standardowy telefon domowy oraz sieć internetową. Bramka jest wyposażona w 2 porty głosowe FXS (RJ-11), 1 port FastEthernet (RJ-45), wspiera kodeki głosowe G.711 a-law, G.711 micro-law, G.726, G.729A i G.723.1, a także oferuje następujące funkcje: DTMF, FSK Caller ID, DTMF Caller ID, FSK VMWI, likwidowanie echa i VAD (Voice Activity Detection). Do bramki można podłączyć dwa telefony lub faksy, z dwoma odrębnymi numerami telefonów, a jej konfigurowanie jest realizowane za pomocą przeglądarki WWW lub z klawiatury telefonu. Bramka PAP2-EU Linksysa kosztuje w Vobisie 299 zł brutto.

http://www.vobis.pl

http://www.ipfon.pl

Sylwester KozakIPFON w sieci Vobis

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.