Apple prezentuje iPhone’a 4S

Firma Apple przedstawiła nowy model telefonu: iPhone’a 4S. Rewolucji nie ma, choć kilka funkcji – jak „inteligentny asystent” Siri – zasługuje na uwagę. Ogłoszono również datę premiery iOS 5 oraz iCloud.

Ewolucja iPhone’a

iPhone 4S nie różni się wyglądem od swego poprzednika – zmiany dotyczą sprzętu i oprogramowania telefonu. Urządzenie wyposażone zostało w dwurdzeniowy procesor A5, taki sam jak w iPadzie 2. Telefon ma być o wiele szybszy, co przełożyć ma się również na większe możliwości graficzne np. w grach. Udoskonalono także baterię: pozwalać ma na 8 godzin rozmów i 6 godzin przeglądania stron internetowych w sieci 3G.

Apple prezentuje iPhone'a 4S 1

Telefon działać będzie zarówno w sieciach GSM, jak i CDMA. Z urządzenia korzystać będą więc mogli klienci dowolnego operatora na świecie.

iPhone 4S wyposażony został w lepszy, 8 Mpix aparat, robiący zdjęcia w rozdzielczości 3264 x 2448. Apple przekonuje, że telefon potrzebuje 1,1 sekundy na wykonanie pierwszego zdjęcia. Nowa kamera to także możliwość nagrywania filmów 1080p HD ze stabilizacją obrazu.

http://www.youtube.com/watch?v=SFfm2uQbaLM

Najciekawszą, jak się wydaje, nowością w iPhone 4S jest Siri, „inteligentny asystent”, opierający się na technologii rozpoznawania mowy. Użytkownicy wydać będą mogli polecenia głosowe. Może to być pytanie o pogodę lub czas w danym miejscu, prośba o przypomnienie dotyczące konieczności wykonania telefonu o wyznaczonej porze czy wyszukanie lokalnej restauracji. Siri zareagować ma odpowiednio do polecenia: wyświetlić prognozę pogody, dodać zadanie do zrobienia czy wyświetlić lokalizację szukanego miejsca.

Siri rozpoznawać będzie język angielski, niemiecki i francuski. W przyszłości pojawić ma się wsparcie dla kolejnych.

http://www.youtube.com/watch?v=rNsrl86inpo

iPhone 4S dostępny będzie z 16, 32 lub 64 GB pamięci. W dwuletniej umowie kosztować ma odpowiednio 199, 299 oraz 399 dolarów. Na amerykańskim, australijskim, francuskim, niemieckim, japońskim i brytyjskim rynku zadebiutuje 14 października. Pod koniec miesiąca pojawić ma się w kolejnych 22 krajach, ale nie ma wśród nich Polski.

iOS 5 i iCloud z datą premiery

Oprócz zaprezentowania nowego telefonu, Apple po raz kolejny przedstawiła nadchodzący system iOS 5. Pojawi się 12 października jako darmowa aktualizacja dla użytkowników iPhone 3GS, iPhone 4 i 4S, iPadów 1 i 2 oraz iPodów touch trzeciej i czwartej generacji.

Również 12 października udostępniona zostanie usługa iCloud. Będzie darmowa dla użytkowników systemów Lion oraz iOS 5 i pozwalać ma na przechowywanie w chmurze kontaktów, zdjęć oraz innych danych użytkownika.

O nowym systemie i usługach „w chmurze” pisaliśmy więcej w czerwcu.

http://www.youtube.com/watch?v=DCjeSNomXrU

Razem z iCloud działać będzie iTunes Match – za 24,99 dol. rocznie będzie można zeskanować posiadaną bibliotekę muzyczną i dopasować posiadane utworzy do katalogu iTunes. Usługa dostępna będzie na początku jedynie dla mieszkańców USA.

iPhone 4S plus iOS5 plus iCloud to przełomowe połączenie, które sprawia, że iPhone 4S to najlepszy iPhone dotąd. Gdy nasi konkurenci próbują imitować iPhone listą funkcji, tylko iPhone potrafi dostarczyć te przełomowe innowacje, które działają razem bezproblemowo – powiedział Philip Schiller, starszy wiceprezes Apple.

iPody i aplikacje

Oprócz wyżej wymienionych nowości, Apple poświęciło również czas na przedstawienie odświeżonej nieco wersji iPodów touch (nowy model w białym kolorze, niższa cena) oraz iPodów nano (nowe wizualizacje zegarów, wbudowane funkcje sportowe, obniżenie cen). Poinformowano również, że 8GB iPhone 3GS będzie dostępny w umowie z operatorem za darmo, a ceny iPhone 4 spadną (8GB wersja kosztować ma w umowie 99 dolarów).

Warto na koniec wspomnieć o przedstawionych na konferencji nowych aplikacjach Apple. Pierwsza z nich to Find My Friends, która umożliwia dzielenie się obecną lokalizacją ze znajomymi. Druga – Cards – pozwala na zamianę zrobionego telefonem zdjęcia na kartkę pocztową (z szeregiem dodatkowych opcji). Koszt wysłania kartki tradycyjną pocztą to 2,99 dol. na terenie USA i 4,99 dol. w pozostałych krajach.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry