iPhone napędza domeny internetowe

Opublikowano: 3 lipca 2007. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Serwis Domeny.pl poinformował, że amerykańska premiera rynkowa iPhone’a rozbudziła zainteresowanie domenami internetowymi z nazwą tego urządzenia.
– Według nieoficjalnych informacji obecnie rejestrowanych jest dziennie około 300 domen z nazwą telefonu multimedialnego Apple’a, na przykład: iPhoneJewelry.com, czy TheAppleMaciPhone.com – mówi Marcin Majerek z serwisu Domeny.pl. – To przygotowanie do sprzedaży gadżetów pod iPhone’a, a także chęć wykorzystania wzrostu wyszukiwań w internecie na hasło „iphone” – dodaje.

Poza tym 30-40 procent rejestrujących domeny w takiej sytuacji, liczy na ich odsprzedaż w dobrej cenie. – Jeśli iPhone zyska miano urządzenia kultowego, tak jak było w przypadku iPoda, to ceny ciekawych domen mogą sięgać setek tysięcy dolarów – przekonuje Marcin Majerek.

Bardzo ciekawa domena iPhoneGames.com została zarejestrowana rok temu, a domena iPhone.com już w 1995 roku. Ta ostatnia jeszcze kilka dni temu nie zawierała informacji o nowym urządzeniu koncernu Apple. Dziś prowadzi do oficjalnego serwis iPhone’a.

Do końca 2007 roku może być zarejestrowanych kilkadziesiąt tysięcy „iphone’owych” domen. W Polsce nawet kilkaset. Wszystko jednak zależy od tego kiedy urządzenie to pojawi się na pozostałych kontynentach. Premiera iPhone’a w USA odbyła się 29 czerwca br.

Sylwester KozakiPhone napędza domeny internetowe

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.