iPlayer dostępny dla użytkowników 11 krajów Europy Zachodniej

BBC Worldwide rozszerza dostępność swojej usługi iPlayer na 11 krajów Europy Zachodniej poprzez specjalną aplikację na iPada. W tym roku pojawić ma się jeszcze w USA, Kanadzie i Australii.

iPadowa aplikacja iPlayer oferować będzie ograniczoną ilość treści za darmo, wyświetlać będzie również materiały reklamowe i sponsorskie. Przewidziano jednak również możliwość wykupienia subskrypcji – za 6,99 euro miesięcznie lub 49,99 euro rocznie. Z usługi cieszyć mogą się użytkownicy z Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Luksemburga, Irlandii, Holandii, Portugalii, Hiszpanii oraz Szwajcarii.

iPlayer dostępny dla użytkowników 11 krajów Europy Zachodniej 1Międzynarodowa aplikacja iPlayer będzie wspierać rozwiązania niedostępne w brytyjskiej wersji m.in. wyświetlanie programów poprzez sieć 3G oraz Wi-Fi, a także możliwość pobrania interesujących użytkownika treści do pamięci urządzenia w celu odtworzenia w przypadku braku dostępności internetu.

Wierzymy, że międzynarodowe zapotrzebowanie na brytyjskie treści jest duże i niezagospodarowane. Udostępnimy programy z ostatniego miesiąca oraz najlepsze z naszego katalogu sięgającego 50-60 lat wstecz – powiedział Luke Bradley-Jones, dyrektor zarządzający BBC. To prawie 1500 godzin programów na starcie, a każdego miesiąca ma być dodawanych 100 kolejnych.

Użytkownicy aplikacji będą mogli wyszukiwać specyficzne programy lub przeglądać kategorie takie jak komedie czy dramaty. Większość z użytkowników zna takie brytyjskie produkcje jak Top Gear czy Doctor Who, a iPlayer ma być okazją do propagowanie także tych mniej znanych treści.

Dlaczego BBC Worldwide wybrało iPada?

Mamy nadzieję, że ta usługa będzie z czasem dostępna na wielu urządzeniach, platformach i terytoriach, ale jako niszowy produkt premium nie chcemy wchodzić we wszystko już pierwszego dnia – poinformował Luke Bradley-Jones.

W iPlayer dostępne są programy wyprodukowane (60 proc.) lub współtworzone (30 proc.) przez BBC. Znalazły się tu także inne produkcje takie jak Primeval, The Naked Chef czy Misfits (pozostałe 10 proc.).

Nie wiadomo niestety czy i kiedy iPlayer będzie dostępny dla polskich użytkowników.

[Za: guardian.co.uk]

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top