iReport CNN – widzowie tworzą program

Ponad 125 000 plików wideo i zdjęć związanych z najświeższymi wydarzeniami ze świata umieścili odbiorcy CNN w ciągu tego roku w serwisie iReport, który właśnie obchodzi drugie urodziny. To o prawie 80 000 więcej niż w pierwszym roku funkcjonowania serwisu. W śród setek tematów, które zainspirowały publiczność CNN do stworzenia własnych relacji znalazły się m.in. Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, śmierć Berniego Mac’ka, zaćmienie słońca na Syberii i konflikt Gruzja-Rosja.
„Dzięki serwisowi iReport CNN chce włączyć swoich widzów do aktywnego tworzenia wiadomości. Liczba osób umieszczających własne raporty w sieci oraz ich jakość przekroczyły nasze oczekiwania” powiedziała Susan Grant, executive vice president CNN News Services. „Zdarza się że iReporty, które otrzymujemy to pierwsze relacje z najważniejszych wydarzeń na świecie. Często przedstawiają nowe punkty widzenia na współczesne problemy. Entuzjazm z jakim iReporterzy podchodzą do tworzenia relacji świadczy o tym, że są dumni ze społeczność, którą stworzyli.”

W porównaniu z takim samym okresem w zeszłym roku liczba nadsyłanych zdjęć i materiałów wideo wzrosła o 176 procent. W tej chwili liczba informacji nadsyłanych przez użytkowników w ciągu jednego miesiąca sięga niemal 15 000. iReport stało się bardzo ważnym źródłem informacji, które wykorzystywane jest przez platformy CNN m.in. CNN/U.S., CNN.com, Headline News, CNN International i CNN en Espanol.

Przełomowym momentem w funkcjonowaniu serwisu iReport był poranek podczas którego rozegrała się tragedia na Uniwersytecie Virginia Tech w kwietniu 2007 r., wtedy student Jamal Albarghouti nagrał dramatyczne wideo swoim telefonem komórkowym. Od tego czasu co raz większa liczba iReportów jest włączana do serwisów informacyjnych.

W lutym 2008 r. CNN uruchomiło nową platformę iReport, która pozwala odbiorcom na wyrażanie swoich opinii i dzielenie uwagami na temat CNN. Materiały zamieszczane na stronie są w całości tworzone przez odbiorców CNN, nie cenzurowane, nie filtrowane, i nie poddawane profesjonalnej edycji. Wokół strony powstała społeczność „konsumentów informacji” której członkowie aktywnie uczestniczą w procesie informacyjnym, poprzez umieszczanie komentarzy związanych z bieżącymi wydarzeniami. Serwis iReport ma ponad 75 000 zarejestrowanych użytkowników, w ciągu miesiąca odwiedza go 2,3 mln pojedynczych użytkowników, dodatkowo serwis odnotowuje 7,1 mln odsłon miesięcznie. (źródło: Nielsen Online).

Wraz z rozwojem wirtualnego świata CNN, zachęca mieszkańców Second Life by tworzyli własne „SL iReports” na temat najciekawszych wirtualnych wydarzeń. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem; na CNN.com można oglądać zdjęcia ciekawych miejsc w Sceond Life oraz raporty na temat problemów społecznych i wydarzeń rozgrywających się równolegle do tych w rzeczywistym świecie.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top