iTaxi pozyskuje 8 milionów złotych

W piątek, 18 marca, firma iTaxi pozyskała 8 milionów złotych nowego kapitału. Do obecnych udziałowców spółki – Dirlango, Stefana Batorego oraz inwestorów prywatnych dołączył Experior Venture Fund. iTaxi to spółka z portfolio Dirlango, którego udziałowcami są Łukasz Wejchert i Maciej Żak. 

itaxiiTaxi to platforma do zamawiania taksówek obecna w większości miast w Polsce, posiadająca ponad 10 tys. współpracujących kierowców. Dzięki dofinansowaniu, spółka wejść ma w nowy etap rozwoju.

Ostatni rok dla iTaxi był wyjątkowo intensywny. Dzięki naszej pracy, z usług iTaxi klienci indywidualni oraz korporacyjni mogą korzystać w ponad 100 miastach w Polsce. Pod koniec 2015 roku bezgotówkowo obsługiwaliśmy 1500 firm. Naszemu szybkiemu wzrostowi niezmiennie towarzyszą zasady, wg których prowadzimy Spółkę. iTaxi zbudowana jest na nadrzędnych wartościach uczciwego i partnerskiego traktowania wszystkich naszych współpracowników – jesteśmy niekwestionowanym liderem rynku, rozwijamy się dynamicznie, absolutnie nie zamierzamy zwalniać tego tempa. I właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie kolejnej rundy finansowania. Jest mi niezmiernie miło powitać Experior Venture Fund w gronie naszych udziałowców, ale dziękuję wszystkim, którzy do tej pory przyczynili się do wzrostu iTaxi. Podziękowania należą się Dirlango, bez którego nie byłoby mowy o osiągnięciu tak wielkiego sukcesu. Jestem przekonany, że dzięki pozyskanym środkom będziemy mogli wzmocnić naszą pozycję lidera na rynku przejazdów w Polsce – powiedział Stefan Batory, prezes iTaxi.

Od lat naszą uwagę skupiamy na innowacyjnych przedsięwzięciach z dużym potencjałem wzrostu, a inwestycja w iTaxi bardzo dobrze się w tę strategię wpisuje. W naszej ocenie iTaxi oferuje nowoczesne rozwiązanie i posiada ogromny potencjał wzrostu. Bardzo cenimy również wysokie kompetencje i doświadczenie zespołu zarządzającego iTaxi. Wierzymy, że wspólnie możemy przyczynić się do rozwoju tej firmy — dodała Kinga Stanisławska,  partner zarządzający i założyciel EVF.

iTaxi pozyskany kapitał w całości przeznaczy na rozwój. Środki zostaną wykorzystane m.in na rozbudowę działu handlowego firmy, rekrutację kierowców oraz marketing. Firma zapowiada wejście do kolejnych miast. Doradcą Inwestycyjnym po stronie iTaxi i udziałowców był Capital One Advisers.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry