iTaxi pozyskuje 8 milionów złotych

W piątek, 18 marca, firma iTaxi pozyskała 8 milionów złotych nowego kapitału. Do obecnych udziałowców spółki – Dirlango, Stefana Batorego oraz inwestorów prywatnych dołączył Experior Venture Fund. iTaxi to spółka z portfolio Dirlango, którego udziałowcami są Łukasz Wejchert i Maciej Żak. 

itaxiiTaxi to platforma do zamawiania taksówek obecna w większości miast w Polsce, posiadająca ponad 10 tys. współpracujących kierowców. Dzięki dofinansowaniu, spółka wejść ma w nowy etap rozwoju.

Ostatni rok dla iTaxi był wyjątkowo intensywny. Dzięki naszej pracy, z usług iTaxi klienci indywidualni oraz korporacyjni mogą korzystać w ponad 100 miastach w Polsce. Pod koniec 2015 roku bezgotówkowo obsługiwaliśmy 1500 firm. Naszemu szybkiemu wzrostowi niezmiennie towarzyszą zasady, wg których prowadzimy Spółkę. iTaxi zbudowana jest na nadrzędnych wartościach uczciwego i partnerskiego traktowania wszystkich naszych współpracowników – jesteśmy niekwestionowanym liderem rynku, rozwijamy się dynamicznie, absolutnie nie zamierzamy zwalniać tego tempa. I właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie kolejnej rundy finansowania. Jest mi niezmiernie miło powitać Experior Venture Fund w gronie naszych udziałowców, ale dziękuję wszystkim, którzy do tej pory przyczynili się do wzrostu iTaxi. Podziękowania należą się Dirlango, bez którego nie byłoby mowy o osiągnięciu tak wielkiego sukcesu. Jestem przekonany, że dzięki pozyskanym środkom będziemy mogli wzmocnić naszą pozycję lidera na rynku przejazdów w Polsce – powiedział Stefan Batory, prezes iTaxi.

Od lat naszą uwagę skupiamy na innowacyjnych przedsięwzięciach z dużym potencjałem wzrostu, a inwestycja w iTaxi bardzo dobrze się w tę strategię wpisuje. W naszej ocenie iTaxi oferuje nowoczesne rozwiązanie i posiada ogromny potencjał wzrostu. Bardzo cenimy również wysokie kompetencje i doświadczenie zespołu zarządzającego iTaxi. Wierzymy, że wspólnie możemy przyczynić się do rozwoju tej firmy — dodała Kinga Stanisławska,  partner zarządzający i założyciel EVF.

iTaxi pozyskany kapitał w całości przeznaczy na rozwój. Środki zostaną wykorzystane m.in na rozbudowę działu handlowego firmy, rekrutację kierowców oraz marketing. Firma zapowiada wejście do kolejnych miast. Doradcą Inwestycyjnym po stronie iTaxi i udziałowców był Capital One Advisers.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry