IV edycja programu „Bezpieczeństwo dla MSP” zakończona

Blisko 200 przedstawicieli polskich firm integratorskich wzięło udział w tegorocznej, czwartej już edycji programu „Bezpieczeństwo dla MSP”. W odróżnieniu od innych wydarzeń branży, program koncentruje się na popularyzacji wiedzy o nowych technologiach dla sektora MSP (małych i średnich przedsiębiorstw) wyłącznie wśród firm integratorskich.

„Bezpieczeństwo dla MSP” jest ogólnopolskim cyklem bezpłatnych szkoleń na temat nowych rozwiązań ochrony danych oraz ich zastosowania w małym i średnim biznesie. Program organizowany jest przez Veracomp – specjalizowanego dystrybutora rozwiązań IT, wspólnie z Computer Associates, Tandberg Data i Qlogic – producentami rozwiązań zabezpieczających dane.

Każdego dnia w trakcie trwających siedem dni seminariów można było uczestniczyć w 5 wykładach. Organizatorzy zadbali o kompleksowość prezentowanych zagadnień. Przedstawiono nowości w zakresie archiwizacji i wykonywania kopii zapasowych danych oraz pełną infrastrukturę SAN (Storage Ares Networks) zaprojektowaną specjalnie dla segmentu MSP. Spośród wszystkich dotychczasowych edycji tegoroczna charakteryzowała się najszerszym zakresem tematycznym. Organizatorzy zdecydowali się rozszerzyć typowe zagadnienia zabezpieczania i przechowywania danych (storage) o kwestie ochrony antywirusowej oraz kontroli treści poczty elektronicznej oraz internetu.

Zainteresowanie tym tematem ze strony firm integratorskich dowodzi celowości organizowania programu „Bezpieczeństwo dla MSP” co roku, a każda edycja przynosi nowe korzyści. – powiedział Mirosław Chełmecki, dyrektor działu pamięci masowych i serwerów w Veracomp – Bardzo cieszymy się z faktu, że udało nam się stworzyć zaangażowaną i lojalną grupę firm integratorskich, które specjalizują się w obsłudze informatycznej małych i średnich przedsiębiorstw.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top