IV Kongres Bezpieczeństwa Sieci

IV Kongres Bezpieczeństwa Sieci już za nami. Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 700 uczestników.Trwający dwa dni Kongres składał się z trzech równoległych konferencji – Network Security GigaCon, Firewall&VPN GigaCon, Secure Mail GigaCon, w ramach których firmy tworzące rozwiązania dla bezpieczeństwa prezentowały swoje produkty, a eksperci wygłosili wykłady merytoryczne.
Kongres otworzył swoim wykładem na temat Czy administrator niezabezpieczonej sieci powinien ponosić odpowiedzialność za współsprawstwo? – Piotr Waglowski. W sesji plenarnej wystąpili także przedstawiciele firmy IMNS Polska – z wykładem o kompleksowym podejściu do ochrony zasobów sieci, przedstawiciel firmy HP –  Marcin Ścieślicki. Kolejny w sesji plenarnej był wykład przedstawiciela firmy Axence Software. Natomiast cykl wykładów w sesji plenarnej zamknęło wystąpienie na temat śledztwa w sieci Przemysława Krejza z firmy Mediarecovery.

Po zakończeniu wykładów w sesji plenarnej firmy prezentowały swoje rozwiązania w trzech blokach tematycznych: Firewall & VPN GigaCon, Network Security GigaCon, Secure Mail GigaCon. Swoje wykłady w poszczególnych blokach tematycznych poprowadzili także przedstawiciele: Fundacji Dzieci Niczyje, ISSA Polska – Stowarzyszenie ds. Bezpieczeństwa Systemów Informacyjnych oraz Stowarzyszenie na rzecz Atestacji i Standaryzacji Oprogramowania (SASO).
W trakcie trwania całego Kongresu wygłoszono 28 wykładów dotyczących zagadnień związanych z bezpieczeństwem sieci. Podczas przerw uczestnicy mogli porozmawiać z przedstawicielami firm oraz zapoznać się z ich ofertami na kilkunastu stoiskach wystawowych.

Każdy uczestnik miał okazję ocenić osobiście oferty liczących się na rynku firm biorąc udział w konkursie “Złoty Bit”. Nagrodę „Złoty Bit” otrzymała firma Axence Software za produkt Axence nVision przeznaczony do monitorowania sieci i pracowników oraz inwentaryzacji sprzętu i oprogramowania. Wśród uczestników rozlosowano również wiele nagród m.in.: programy antywirusowe, książki, czytniki linii papilarnych oraz wiele innych ufundowanych przez sponsorów oraz patronów medialnych Kongresu.

W konferencji uczestniczyły osoby odpowiedzialne za strategię i utrzymanie bezpieczeństwa w firmach, administratorzy bezpieczeństwa, osoby odpowiedzialne za podejmowanie decyzji dotyczących wyboru i zakupu rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, firmy, które w swojej działalności gospodarczej korzystają z sieci, e-maila, rozliczeń internetowych itp. oraz szeroki krąg firm i instytucji wykorzystujących nowoczesne technologie: branży informatycznej, bankowej i finansowej, przemysłu, telekomunikacji oraz administracji i sektora publicznego.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top