IV Kongres Bezpieczeństwa Sieci

IV Kongres Bezpieczeństwa Sieci już za nami. Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 700 uczestników.Trwający dwa dni Kongres składał się z trzech równoległych konferencji – Network Security GigaCon, Firewall&VPN GigaCon, Secure Mail GigaCon, w ramach których firmy tworzące rozwiązania dla bezpieczeństwa prezentowały swoje produkty, a eksperci wygłosili wykłady merytoryczne.
Kongres otworzył swoim wykładem na temat Czy administrator niezabezpieczonej sieci powinien ponosić odpowiedzialność za współsprawstwo? – Piotr Waglowski. W sesji plenarnej wystąpili także przedstawiciele firmy IMNS Polska – z wykładem o kompleksowym podejściu do ochrony zasobów sieci, przedstawiciel firmy HP –  Marcin Ścieślicki. Kolejny w sesji plenarnej był wykład przedstawiciela firmy Axence Software. Natomiast cykl wykładów w sesji plenarnej zamknęło wystąpienie na temat śledztwa w sieci Przemysława Krejza z firmy Mediarecovery.

Po zakończeniu wykładów w sesji plenarnej firmy prezentowały swoje rozwiązania w trzech blokach tematycznych: Firewall & VPN GigaCon, Network Security GigaCon, Secure Mail GigaCon. Swoje wykłady w poszczególnych blokach tematycznych poprowadzili także przedstawiciele: Fundacji Dzieci Niczyje, ISSA Polska – Stowarzyszenie ds. Bezpieczeństwa Systemów Informacyjnych oraz Stowarzyszenie na rzecz Atestacji i Standaryzacji Oprogramowania (SASO).
W trakcie trwania całego Kongresu wygłoszono 28 wykładów dotyczących zagadnień związanych z bezpieczeństwem sieci. Podczas przerw uczestnicy mogli porozmawiać z przedstawicielami firm oraz zapoznać się z ich ofertami na kilkunastu stoiskach wystawowych.

Każdy uczestnik miał okazję ocenić osobiście oferty liczących się na rynku firm biorąc udział w konkursie “Złoty Bit”. Nagrodę „Złoty Bit” otrzymała firma Axence Software za produkt Axence nVision przeznaczony do monitorowania sieci i pracowników oraz inwentaryzacji sprzętu i oprogramowania. Wśród uczestników rozlosowano również wiele nagród m.in.: programy antywirusowe, książki, czytniki linii papilarnych oraz wiele innych ufundowanych przez sponsorów oraz patronów medialnych Kongresu.

W konferencji uczestniczyły osoby odpowiedzialne za strategię i utrzymanie bezpieczeństwa w firmach, administratorzy bezpieczeństwa, osoby odpowiedzialne za podejmowanie decyzji dotyczących wyboru i zakupu rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, firmy, które w swojej działalności gospodarczej korzystają z sieci, e-maila, rozliczeń internetowych itp. oraz szeroki krąg firm i instytucji wykorzystujących nowoczesne technologie: branży informatycznej, bankowej i finansowej, przemysłu, telekomunikacji oraz administracji i sektora publicznego.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry