IV Ogólnopolska Konferencja Projektu Junior Internet

Serdecznie zachęcamy wszystkich pasjonatów Internetu do uczestnictwa w IV Ogólnopolskiej Konferencji Projektu Junior Internet, która odbędzie się, we Wrocławiu, 7 marca 2009 roku, w sali „Amfiteatr B”- II piętro, budynku C Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Więzienna 8/12. Patronat nad Projektem objął serwis e-biznes.pl.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 10:00 a jej planowane zakończenie przypada na godzinę 16:00. Wstęp wolny!

Program Konferencji dostępny jest pod tym adresem.

O Projekcie

ji-316x130Stowarzyszenie Semper Avanti (www.avanti.org.pl) organizuje po raz czwarty w Polsce Projekt i Konferencję Junior Internet. Celem tego przedsięwzięcia jest danie szansy dzieciom i młodzieży poniżej 19 roku życia – która wykorzystuje Internet nie tylko do zabawy – na dalszy rozwój osobisty i zawodowy, poprzez promowanie ich prac, umożliwienie im nawiązania kontaktów, wymiany doświadczeniami i poddania swoich pomysłów konstruktywnej krytyce rówieśników i specjalistów z branży.

Junior Internet to międzynarodowy Projekt, który odbywa się w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Składa się on z czterech konkursów: JuniorWeb – konkurs stron internetowych o dowolnej tematyce; JuniorText – konkurs tekstów literackich związanych z Internetem; JuniorDesign – przedsięwzięcie mające na celu wyłonienie najlepszych prac graficznych oraz wirtualnych szat stron internetowych; JuniorUrban – specjalna kategoria, promująca postawy obywatelskie młodzieży, która tworzy strony i projekty internetowe miast, gmin i urzędów jak również społeczności lokalnych i regionalnych. Rejestracja wszystkich prac odbywa się drogą elektroniczną.

Konferencja

Konferencja jest główną częścią projektu Junior Internet. Aktywni w cyberprzestrzeni młodzi ludzie, którzy tworzą liczne projekty związane z Internetem oraz w różnoraki sposób realizują się w nim, spotkają się razem by podzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami. Otrzymają oni możliwość nawiązania współpracy oraz prezentacji swoich dotychczasowych osiągnięć.

Dzięki otwartej formie a zatem możliwości udziału osób, które nie składały prac konkursowych do poszczególnych kategorii oraz przygotowaniu programu Konferencji z myślą o młodzieży, każdy pasjonat Internetu może poszerzyć swoją wiedzę a także zobaczyć jak niesamowite umiejętności posiadają jego rówieśnicy. Konferencja jest świetnym miejscem na nawiązanie kontaktów i poznanie innych młodych osób dzielących te same zainteresowania.

Patronat nad Projektem Junior Internet objęli:

  • Prezydent Wrocławia – dr Rafał Dutkiewicz
  • Ministerstwo Edukacji Narodowej

Partnerami projektu są:

adobe_flash

spo_viseg

Więcej informacji znaleźć można na www.juniorinternet.pl

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top