Izabela Wic nowym wiceprezesem SAP Polska

Opublikowano: 6 listopada 2018. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Wraz z początkiem listopada do ścisłego kierownictwa SAP Polska dołączyła Izabela Wic. Jako nowy członek zarządu będzie pełniła rolę wiceprezesa oraz Dyrektora Sprzedaży General Business. Do najważniejszych zadań Izabeli Wic na nowym stanowisku należy wzmocnienie działań SAP Polska skierowanych do klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Izabela Wic nowym wiceprezesem SAP Polska 1Izabela Wic od 1 listopada objęła funkcję Wiceprezes Zarządu SAP Polska. Równolegle z tym stanowiskiem będzie ona pełnić także rolę Dyrektora Sprzedaży General Business w Polsce. Celem nowej wiceprezes będzie utrwalanie obecności SAP Polska w segmencie MSP, a także poszerzanie portfolio klientów firmy o marki pochodzące ze wszystkich 27 branż, dla których SAP oferuje dedykowane rozwiązania z zakresu transformacji cyfrowej.

General Business, czyli rynek małych i średnich przedsiębiorstw, to dla SAP coraz ważniejszy segment rynku. Obecnie MSP stanowią aż 80% klientów SAP na całym świecie. Na upowszechnienie usług dla tego sektora, w ostatnich latach, ogromny wpływ miał m.in. cloud computing. Rozszerzające się portfolio rozwiązań chmurowych oraz w pełni skalowalnych systemów SAP, dopasowanych do potrzeb rozwijających się firm MSP, daje im coraz większe szanse korzystania z potencjału technologii. Chcemy wzmacniać świadomość sektora MSP oraz pokazywać, jak wiele może zyskać na transformacji cyfrowej – powiedziała Izabela Wic.

Nowa wiceprezes i Dyrektor Sprzedaży General Business będzie tworzyć i realizować strategię współpracy przy ofercie General Business wielu działów firmy: Business Development, Marketingu oraz Presales. Oprócz sprzedaży bezpośredniej Izabela Wic będzie nadzorować także rozwój działań sprzedażowych pośrednich, realizowanych we współpracy z rynkiem partnerów SAP.

Izabela Wic w strukturach SAP Polska działa od 2014 roku. Od początku swojej obecności w firmie odpowiadała za rozwój projektów i oferty skierowanej do klientów z branży MSP. Do organizacji dołączyła jako Key Account Manager, awansując następnie na stanowisko Demand Manager. Przed dołączeniem do zespołu SAP, Izabela Wic pełniła role menedżerskie i eksperckie w Xerox Polska oraz w instytucjach publicznych.

Dawid ZarazińskiIzabela Wic nowym wiceprezesem SAP Polska

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.