Jak internauci spędzają majowy weekend

57 procent internautów Money.pl ma od dwóch do pięciu dodatkowych dni wolnych z powodu majowych świąt. Doliczając weekendy, mogą sobie pozwolić na wypoczynek trwający od czterech do nawet dziewięciu dni – wynika z ankiety Money.pl.
Jednak nie dla wszystkich internautów majowe święta będą okazją do długiego wypoczynku. Co piąty ma tylko jeden dodatkowy dzień wolny – czwartek 1 maja.

Połowa badanych nie zamierza w żaden szczególny sposób obchodzić święta pracy ani rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tylko pięć procent weźmie udział w oficjalnych uroczystościach, nieco więcej w okolicznościowych piknikach i innych imprezach. 41 procent swoje plany uzależnia od pogody.

Poza domem długi weekend zamierza spędzić blisko 62 procent internautów Money.pl. Z tego 26,5 procent wybierze się w odwiedziny do znajomych lub rodziny, a 35 procent na wyjazd stricte turystyczny.

Tylko 13 procent ankietowanych uważa, że dni ustawowo wolnych od pracy jest w Polsce zbyt wiele. Reszta badanych podzieliła się niemal po równo. Tyle samo jest zwolenników zwiększenia liczby dni wolnych, co zachowania status quo.

www.money.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top