Jak internauci spędzają majowy weekend

57 procent internautów Money.pl ma od dwóch do pięciu dodatkowych dni wolnych z powodu majowych świąt. Doliczając weekendy, mogą sobie pozwolić na wypoczynek trwający od czterech do nawet dziewięciu dni – wynika z ankiety Money.pl.
Jednak nie dla wszystkich internautów majowe święta będą okazją do długiego wypoczynku. Co piąty ma tylko jeden dodatkowy dzień wolny – czwartek 1 maja.

Połowa badanych nie zamierza w żaden szczególny sposób obchodzić święta pracy ani rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tylko pięć procent weźmie udział w oficjalnych uroczystościach, nieco więcej w okolicznościowych piknikach i innych imprezach. 41 procent swoje plany uzależnia od pogody.

Poza domem długi weekend zamierza spędzić blisko 62 procent internautów Money.pl. Z tego 26,5 procent wybierze się w odwiedziny do znajomych lub rodziny, a 35 procent na wyjazd stricte turystyczny.

Tylko 13 procent ankietowanych uważa, że dni ustawowo wolnych od pracy jest w Polsce zbyt wiele. Reszta badanych podzieliła się niemal po równo. Tyle samo jest zwolenników zwiększenia liczby dni wolnych, co zachowania status quo.

www.money.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top