Jak koncern LG poradził sobie w drugim kwartale tego roku?

LG publikuje wyniki finansowe za drugi kwartał tego roku, ogólnie na plusie, jednak dział mobilny zaliczył stratę.

Jak koncern LG poradził sobie w drugim kwartale tego roku? 1Drugi kwartał tego roku zakończył się kilka tygodni temu, w związku z czym kolejne firmy publikują swoje wyniki finansowe za ten okres, kolejną z nich jest LG.

Południowokoreański koncern zarejestrował w drugim kwartale zysk netto w wysokości 138 mln. dolarów, czyli aż o 46 proc. więcej w porównaniu do tego samego kwartału rok wcześniej.

W drugim kwartale osiągnięto przychody o 5,2 proc. wyższe niż pierwszym, ale o 10,6 proc. niższe, jeśli przyrównać je do drugiego kwartału roku ubiegłego i wyniosły 11,16 mln dolarów. LG tłumaczy ten spadek coraz mniejszym zainteresowaniem konsumentów telefonami bez systemów operacyjnych i niewielkim popytem na produkty informatyczne.

LG Mobile, dział koncernu zajmujący się sprzedażą telefonów komórkowych, zaliczył stratę operacyjną na poziomie 49,48 mln dolarów, głównie z powodu kosztów poniesionych w związku z kampanią reklamową nowych modeli telefonów zaprezentowanych w drugim kwartale. Zyski w tym obszarze spadły o 28,5 proc. w porównaniu do 2011 roku.

za: Engadget

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry