Jak koncern LG poradził sobie w drugim kwartale tego roku?

LG publikuje wyniki finansowe za drugi kwartał tego roku, ogólnie na plusie, jednak dział mobilny zaliczył stratę.

Jak koncern LG poradził sobie w drugim kwartale tego roku? 1Drugi kwartał tego roku zakończył się kilka tygodni temu, w związku z czym kolejne firmy publikują swoje wyniki finansowe za ten okres, kolejną z nich jest LG.

Południowokoreański koncern zarejestrował w drugim kwartale zysk netto w wysokości 138 mln. dolarów, czyli aż o 46 proc. więcej w porównaniu do tego samego kwartału rok wcześniej.

W drugim kwartale osiągnięto przychody o 5,2 proc. wyższe niż pierwszym, ale o 10,6 proc. niższe, jeśli przyrównać je do drugiego kwartału roku ubiegłego i wyniosły 11,16 mln dolarów. LG tłumaczy ten spadek coraz mniejszym zainteresowaniem konsumentów telefonami bez systemów operacyjnych i niewielkim popytem na produkty informatyczne.

LG Mobile, dział koncernu zajmujący się sprzedażą telefonów komórkowych, zaliczył stratę operacyjną na poziomie 49,48 mln dolarów, głównie z powodu kosztów poniesionych w związku z kampanią reklamową nowych modeli telefonów zaprezentowanych w drugim kwartale. Zyski w tym obszarze spadły o 28,5 proc. w porównaniu do 2011 roku.

za: Engadget

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry