Jak oceniają tegoroczną maturę internauci?

40% internautów uważa, że matura pisemna z języka polskiego była trudna, 18% oceniło egzamin z języka ojczystego jako łatwy. Nieco lepiej wypadł język angielski.
Nie ustają kontrowersje w związku z tegorocznymi maturami. Tymczasem serwis edukacyjny Nauka.pl przeprowadził w dniach 5-6 maja badanie internetowe pt. „Jak Ci poszła matura?”. W sondzie wzięli udział internauci – tegoroczni maturzyści. Oceniali oni poziom egzaminów pisemnych z języka polskiego i angielskiego. W badaniu oddano ponad 16 tysięcy głosów.

40% internautów biorących udział w badaniu uważa, że matura pisemna z języka polskiego była trudna, 18% oceniło egzamin z języka ojczystego jako łatwy. Egzamin z języka angielskiego 27% głosujących oceniło jako łatwy, 32% określiło go jako trudny.

Trwające dwa dni badanie spotkało się z dużym zainteresowaniem internautów – tylko podczas dwóch dni strona www.nauka.pl zanotowała 250 tysięcy odsłon (w pierwszym dniu matur stronę odwiedzono 105 tysięcy razy, następnego dnia podczas egzaminów z języka angielskiego stronę odwiedzono 145 tysięcy razy).

Użytkownicy pozostawili blisko 1800 komentarzy. Akcja była wspierana reklamą w komunikatorze Gadu-Gadu. Serwis Nauka.pl należy do Grupy Gadu-Gadu S.A.

www.nauka.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top