Jak podróżować po mieście? Siedem mobilnych aplikacji komunikacyjnych

Przemieszczanie się po miastach, zwłaszcza tych największych, może być wyzwaniem. Przedstawiamy więc krótki przegląd aplikacji, które pomogą odnaleźć się w komunikacyjnym gąszczu.

Za chwilę październik, czas wielkiej migracji studentów. Nie tylko pierwszorocznym żakom przydać mogą się smartfonowe aplikacje, które ułatwią poruszanie się po mieście. Jeśli macie propozycje uzupełniające nasz przegląd – dajcie znać w komentarzu!

jakDojade.pl

To jedna z najpopularniejszych wyszukiwarek połączeń komunikacji miejskiej. Dobry interfejs webowy uzupełniają darmowe aplikacje mobilne. Obecnie dostępne są dla systemów iOS (darmowa z reklamami i ograniczeniami w ilości wyszukań i płatna), Android, Nokia/Symbian. Można dzięki nim sprawdzić aktualne rozkłady jazdy, schematy linii, miejsca przystanków.

Jak podróżować po mieście? Siedem mobilnych aplikacji komunikacyjnych 1

Scheduler Poland

Alternatywa dla jakDojade.pl przeznaczona dla systemu iOS. Aplikacja z rozkładami jazdy komunikacji miejskich blisko 50 polskich miast, zawierająca bazy wszystkich linii autobusowych, tramwajowych oraz nocnych w poszczególnych miastach. Program pracuje bez połączenia z internetem, który potrzebny jest tylko w momencie pobierania aktualizacji baz danych z rozkładami. Aplikacja działa w wersji Freemium, to znaczy, że podstawowe funkcję są dostępne za darmo, a zaawansowane wymagają opłaty abonamentu za wersję Premium (9 zł za 12 miesięcy), która pozbawiona jest reklam i nie ma blokady na opcje takie jak dostęp do map offline, maksymalnie pięć pozycji ulubionych dla danego miasta, jednoczesna aktualizacja kilku baz danych.

Jak podróżować po mieście? Siedem mobilnych aplikacji komunikacyjnych 2

mobileMPK

Aplikacja na Androida, która pozwala sprawdzić rozkład jazdy komunikacji miejskiej dla ponad 40 miast. Po zainstalowaniu rozkładu program działa offline i nie wymaga połączenia z internetem. Aplikacja dostępna jest za darmo pod tym adresem.

Jak podróżować po mieście? Siedem mobilnych aplikacji komunikacyjnych 3

Transportoid

Rozkład jazdy komunikacji miejskiej dla blisko 60 miast. Aplikacja działa offline, aktualizacje rozkładów pobierane są z sieci. Program współpracuje z mPay i SkyCash. Rozkłady jazdy dostępne bez opłat. Zaawansowane funkcje (GPS, mapy, widżety, grupowanie przystanków) dostaje się w abonamencie – 10 zł rocznie. Aplikacja dla systemu Android i Windows Phone.

Jak podróżować po mieście? Siedem mobilnych aplikacji komunikacyjnych 4

iTaxi

Aplikacja umożliwiająca zamawianie taksówek. Dzięki wykorzystaniu GPS na mapie widać dostępne w pobliżu taksówki, wybrać można najbliższą, najtańszą lub najlepszą. Program potrafi wyliczyć na podstawie odległości oraz trasy dokładny czas oczekiwania. Można też śledzić trasę dojazdu taksówki korzystając z mapy w smartfonie. Bezpłatna aplikacja dostępna jest dla systemów iOS, Windows Phone i Android.

Jak podróżować po mieście? Siedem mobilnych aplikacji komunikacyjnych 5

myTaxi

Niemiecka aplikacja od niedawna obecna na polskim rynku. Działa podobnie jak iTaxi – po pobraniu aplikacji zamówić można taksówkę, można śledzić jej trasę. Dodatkowo przygotowano moduł oceniający taksówkarza. Wyróżnikiem mają być rozbudowane opcje wybierania taksówek i możliwość ich zamawiania z wyprzedzeniem. Darmowa aplikacja dostępna jest dla Androida i iOS.

Jak podróżować po mieście? Siedem mobilnych aplikacji komunikacyjnych 6

SkyCash

Aplikacja oferująca system płacenia przez telefon komórkowy. Dzięki niej można m.in. dokonywać przelewów na numer telefonu czy kupować bilety komunikacji miejskiej i kolejowej. Program dostępny jest za darmo dla systemu iOS, Android i inne (więcej informacji na stronie producenta).

Jak podróżować po mieście? Siedem mobilnych aplikacji komunikacyjnych 7

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry