Jak spędzimy tegoroczne ferie zimowe?

Serwis eholiday.pl zbadał preferencje urlopowe swoich użytkowników w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi. Niektóre z odpowiedzi były zaskakujące – na przykład aż 36 procent badanych w ogóle nie planuje urlopu w zimie.

 

Najpopularniejszym kierunkiem zimowego urlopu jest wśród ankietowanych Polska (50 procent), a najchętniej wybieranymi miejscowościami są Zakopane, Karpacz, Białka Tatrzańska, Szklarska Poręba i Wisła. Za granicę wybiera się zaledwie 14 procent osób. Co ciekawe, aż 36 procent respondentów zadeklarowało, że w tym roku w trakcie ferii zimowych nigdzie nie wyjedzie. Stosunkowo mała popularność wyjazdów zagranicznych może być spowodowana wysokim kursem europejskiej waluty i niepewną sytuacją gospodarczą. Jeżeli planujemy zimowy wypoczynek, to rezerwujemy na niego tydzień (59 procent) lub mniej niż tydzień (18 procent). Tylko 15 procent badanych może sobie pozwolić na dwutygodniowy odpoczynek.
Jak spędzimy tegoroczne ferie zimowe? 1
Najpopularniejszym miejscem zakwaterowania cieszą się pensjonaty (29 procent) oraz hotele (22 procent). Kwatery prywatne nadal wybiera sporo osób (28 procent wszystkich badanych), ale zainteresowanie nimi maleje głównie ze względu na zaplecze, komfort i dodatkowe atrakcje. Mimo iż zimowe wakacje kojarzą się głównie z nartami, śniegiem i aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu, to blisko 40% ankietowanych zamierza zrezygnować z tej formy wypoczynku na rzecz relaksu i biernego odpoczynku. Sporty zimowe planuje w tym czasie uprawiać 30 procent badanych.

Nie ma natomiast niespodzianek w odpowiedzi na pytanie z kim spędzimy urlop. 66 procent wybierze się na zimowe ferie z rodziną, 27 procent z przyjaciółmi a tylko 5 procent planuje samotny wypoczynek.

Jesteśmy zdecydowanie zwolennikami samodzielnego planowania zimowego wypoczynku – 84 procent. Ofert szukamy głównie przez internet (75 procent) albo korzystamy z informacji od przyjaciół i znajomych (21 procent). Prasa i ulotki reklamowe mają w tym zakresie znikome znaczenie. Wpływ na decyzje mają też opinie innych osób wyrażane na forach i grupach dyskusyjnych.

W badaniu zapytano także o rolę popularnych ostatnio serwisów zakupowych. Okazuje się, że aż 91 procent ankietowanych nie korzysta z tego typu ofert przy planowaniu urlopu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry