Jak sprytnie pozyskać kapitał?

Założyciele portalu www.spryciarze.pl pozyskali finansowanie na dalszy rozwój projektu. Inwestycji dokonała spółka zależna od Vivex Investment – grupy inwestycyjnej działającej na rynku IT i wysokich technologii. Kwota transakcji nie została ujawniona.
Spryciarze.pl to sieciowy poradnik video, pokazujący jak radzić sobie z różnymi codziennymi problemami. Portal został uruchomiony w marcu 2008 przez dwóch studentów z Zielonej Góry – Marcina Radziwonia i Artura Olszewskiego. Po zaledwie trzech miesiącach działania osiągnął 160 tysięcy unikatowych użytkowników oraz ponad 3 miliony odsłon miesięcznie.

W ramach inwestycji na początku sierpnia, po niecałych dwóch miesiącach rozmów, zawiązana została spółka spryciarze.pl spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która została właścicielem portalu.
„Pozyskane od inwestora finansowego środki mamy zamiar przeznaczyć na rozwój techniczny projektu – obecnie trwają prace nad nową odsłoną serwisu i wprowadzeniem kolejnych funkcjonalności. Planujemy również przeniesienie portalu na nowe, mocniejsze serwery. Pieniądze przeznaczymy także na zwiększenie zatrudnienia oraz wynajem i organizację biura” – powiedział Marcin Radziwoń, prezes nowo powstałej firmy.

„Będziemy realizowali nową strategię produktową portalu, rozpoczniemy profesjonalne działania marketingowe. Dzięki sukcesowi, jaki odniósł portal zgłosiło się do nas wiele firm i instytucji chętnych do współpracy – mamy zamiar kontynuować rozmowy z niektórymi z nich. Kolejnym krokiem będzie wejście, przy strategicznej pomocy Vivex Investment, na rynki wschodnie” – dodaje Artur Olszewski, wiceprezes spryciarze.pl.

„Spryciarzy dostrzegliśmy w czerwcu na spotkaniu Barcamp. Widząc zaangażowanie zespołu oraz duży potencjał rozwoju portalu, zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie rozmów” – mówi Borys Drajczyk, project manager Vivex Investment i przewodniczący Rady Nadzorczej spryciarze.pl – „Jesteśmy przekonani, że odniesiony już na rynku polskim sukces portalu będzie powtórzony na rynkach wschodnich – ukraińskim i rosyjskim. Ekspansja zagraniczna jest bowiem jednym ze strategicznych celów, jaki stawiamy sobie w związku z tą inwestycją.”

www.spryciarze.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry