Jak wypadł Narodowy Test Języka Angielskiego?

Narodowy Test Języka Angielskiego został zorganizowany przez Onet.pl i TVN Lingua. W ciągu 7 dniu internauci mieli możliwość rozwiązania testu w serwisie Tvnlingua.onet.pl. Poziom znajomości języka angielskiego wśród biorących udział w teście okazał się wysoki.
Przed rozwiązaniem testu każdy z ponad 100 tysięcy zdających wypełnił ankietę. Dane z ankiety, w zestawieniu ze średnią liczbą uzyskanych przez zdającego punktów, posłużyły do analizy poziomu znajomości języka angielskiego internautów. Średni wynik osiągnięty przez biorących udział w badaniu, odpowiadał poziomowi B2 (poziom średniozaawansowany wyższy) według systemu Common European Framework, opracowanego przez Radę Europy – w systemie Cambridge odpowiada to zdanemu egzaminowi FCE. Okazało się zatem, że internauci dobrze znają angielski.

Zdecydowanie najlepiej wypadli mieszkańcy dużych miast, z województw mazowieckiego i pomorskiego, w wieku 20-35 lat, studenci oraz ludzie z wyższym wykształceniem. Choć zaledwie 13% zdających zadeklarowało posiadanie certyfikatów językowych, to ich wpływ na wynik uzyskany w teście był widoczny. Im wyższy poziom certyfikatu, tym lepszy wynik testu.

Z analizy wyników rysuje się zatem portret najlepiej zdającego internauty: jest to młody, wielkomiejski posiadacz certyfikatów, którego pasją jest z reguły nauka języków i podróże.

Z Testem zmierzyły się też gwiazdy w studiu “Dzień dobry TVN” – w internetowej zabawie wzięli udział m.in.: Jacek Kawalec, Tomasz Zubelewicz i Magdalena Stużyńska.

Choć Test jest już oficjalnie zakończony (nie są już zbierane dane do analizy statystycznej) – wszyscy chętni mogą nadal sprawdzać swój poziom znajomości języka na stronie www./tvnlingua.onet.pl/test_jezyka.html

zobacz też: Onet.pl: Narodowy Test Języka Angielskiego

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry