Jerry Yang odchodzi z Yahoo!

Opublikowano: 18 stycznia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Współtwórca Yahoo!, Jerry Yang, zrezygnował z zasiadania w zarządzie firmy i pełnienia innych funkcji. To kolejna roszada w internetowej spółce.

Jerry Yang odchodzi z Yahoo! 1Yang założył Yahoo! w 1995 roku razem z Davidem Filo. Od pewnego czasu jego obecność w przechodzącej poważne zawirowania firmie wywoływała krytyczne komentarze. Pojawiały się głosy, że Yang powinien z Yahoo! odejść.

Mój czas w Yahoo!, od momentu założenia firmy do chwili obecnej, obejmował najbardziej ekscytujące i satysfakcjonujące momenty w moim życiu. Nadszedł jednak czas bym poszukał innych wyzwań, poza Yahoo! Opuszczam firmę, którą założyłem blisko 17 lat temu, ale jestem pełen entuzjazmu z powodu objęcia stanowiska dyrektora generalnego przez Scotta Thompsona – napisał Jerry Yang w liście do zarządu.

Yahoo! zmaga się z największym w swej historii kryzysem. Restrukturyzację firmy przeprowadzić miała Carol Bartz, która zastąpiła Jerry’ego Yang’a na stanowisku dyrektora generalnego w 2009 roku. Nie sprostała jednak stawianym jej oczekiwaniom i została zwolniona we wrześniu 2011 roku.

Rynkowa wycena Yahoo! utrzymuje się na poziomie ok. 19 mld dolarów. Od dawna pojawiają się pogłoski o możliwej sprzedaży firmy. Już w październiku pisaliśmy o wycofaniu się z Japonii, co mogło być działaniem przygotowującym do sprzedaży. Pod koniec listopada Yahoo! podpisała umowę poufności z Microsoftem, dzięki której ten może przyjrzeć się finansowej kondycji firmy, co było komentowane jako powrót do negocjacji przejęcia.

Dawid ZarazińskiJerry Yang odchodzi z Yahoo!

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.